CTTON

Čím jsou způsobené hemeroidy? Mohou způsobit smrt?

Mám občas jednou za měsíc (asi z přílišného sezení) určitě není třeba operace pokud sem mladý a nemít o každý den, nestraš.

Nejlepší odpověď
df

Po každé stolici si umyj konečník zvenčí i zevnitř prstem a problém zmizí jak mávnutím kouzelného proutku.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Na co máš gůgl? Pokud by došlo k neléčení „problémových“ a infekci, i ta smrt by snad byla možná.
A pokud nejde jenom o otázku, ale i o osobní problém, doporučuji zavčas operaci. Sice dosti bolestivá pooperační „rehabilitace“, ale výsledek, pokud se „zadaří“ stojí za to.
Vlastní zkušenost. 30 let trápení a teď už skoro 20 let bez problémů a paráda.
Tady si počti.
https://hemeroidy-hemoroidy.cz/

Edison

UTFG: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hemoroid

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hemoroid

da ny

Na internetu je materiálu/informací na toto téma spousty i od odborníků
Zjednodušeně řečeno je to vlastně „křečová žíla“. 🙂
„Zvrtnout“ se může za přispění různých vlivů všechno…

CTTON

Jiří Bohumil – proč hned posílat člověka na operaci? Člověku se to objeví jednou za měsíc a hned bys ho „chtěl operovat“? :D

Jiří Bohumil

Ale Ty jsi neříkal, že nějaký problém máš, ale s ohledem na závěr, zda mohou způsobit smrt, jsem usuzoval o vážnějším problému. Pokud by jsi ihned přesněji formuloval, že jde pouze o občasný a poměrně lehký problém (i mně to takhle začínalo), tak bych i já hned „nestrašil“ s operací. Takže rada k Tvé situaci:

  1. nevysedávat dlouho na „velké“
  2. po „akci“ vymývat dobře vně i uvnitř
  3. pokud bude problém, koupele v lázni z dubové kůry
  4. promazat, třeba HemoStop-em
  5. snažit se upravit životosprávu tak, aby stolice nebyla ani tuhá, ale ani průjmy.

Ale pokud by se to postupně zhoršilo tak, že by šlo o 3 a 4 stadium, nebo dokonce i o krvácení (což bývá), pak opravdu doporučuji pouze operaci.

CTTON

Ano, krvácení mám ale nikterak často ..