co je s.r.o

jak funguje s.r.o a jak se likviduje společnost s.r.o

Nejlepší odpověď
Tomas12

Základním principem společnosti s ručením omezeným je, že společníci ručí za své vklady pouze do jejich výše. Větší rizika má jednatel s.r.o., který může v případě porušení zákona při výkonu funkce jednatele ručit svým celým majetkem.

O likvidaci s.r.o. rozhodují společníci na valné hromadě. Při rozhodnutí o likvidaci se zároveň určí likvidátor, který přebírá jednání za společnost.

Likvidace někdy vede k rozhodnutí likvidátora o návrhu na konkurs, kdy likvidátor zjistí, že nemá dostatek majetku pro uspokojení věřitelů.