Danielson

Jaké jsou klady v jízdě bokem (kombajn a spol.)?

Všiml jsem si že některé kombajny dosytosti využívají „jízdu bokem“ jako například na videu, než přímě (jako vše jiné – auta, autobusy, kamiony,…) viz. video https://www.y­outube.com/wat­ch?v=qAqumxY6jMI

Odpovědi
anonym

Všimni si, že stroje odvážející plodiny mají velkou nosnost a jezdí zešikma proto, aby neudusaly ornici více než je nutné. Je to vidět u natočených kolech přední i zadní nápravy, které se nelícují. Starší člověk a zemědělec by to měl vědět!

mosoj

Myslím si, že jde pouze o větší přehlednost pro řidiče sběrného vozu. Kombajn šikmo jet nevidím.