agentpv

Jaké/Které znáte písničky či básničky, kde se objevují staré mince (Kolo, kolo mlýnský, za 4 rýnský)?

šnečku, šnečku vystrč růžky dám ti krejcar na tvarůžky, a troníček na tabáček.....

já do lesa nepojedu, já do lesa nepůjdu … sekyra je za 2 zlatý a topůrko za tolar…

Nejlepší odpověď
Drap

Byla jedna babka,
prodávala jabka,
za děravý groš
prodala jich koš

Další odpovědi
kapka

Šly panenky silnicí (dukáty)
Ó Velvary (tolary)
Šel zajíček brázdou (groše)
Kovej, kovej kováříčku (groš)

Strejček Nimra koupil šimla (tolar)
Hej, hej cibuláři (troníček)

zjentek

Měla babka čtyry jabka (taky obchod)

klumprt

Já do lesa nepojedu.

annas

Ad klumprt – zřejmě jste se přehlédl. Já do lesa nepojedu – uvádí tazatel. 🙂

kapka

A nebo klumprt opravdu nechce jet do lesa. :D

klumprt

Krk bych za to dal, že to tam předtím nebylo! Anebo krk radši ne. Ale nějakou starou botu třeba jo. 🙂

kapka

Furt mě napadají další, třeba „Medvědi nevědí“ od Ivana Mládka, kde medvedi vymeni uloupene veci za zlaťáky. :)

annas

Ad kapka,

jste dobrá. Já si nemůžu na víc vzpomnět. Taky do lesa nepojedu, ale zajíčka ani kovaříčka neznám. 🙂

kapka

Kovej, kovej, kováříčku,
okovej mi mou nožičku,
okovej mi obě,
zaplatím já tobě,
dám ti za to groš,
budeš -li mít málo,
ještě starý koš,
budeš -li mít ještě málo,
dám ti starou halenu,
budeš ji mít na zimu.

Při básničce se celou dobu ťuká dítěti na chodidlo. :)

Šel zajíček brázdou,
měl mošničku prázdnou,
potkala ho Káča,
dala mu koláča,
přidala mu čtyři groše,
aby koupil dětem kaše,
on si koupil tabáku,
sakulentský lajdáku!

annas

Díky.:-))