Martin_Duda

Je plíseň usazená na dně lahvových piv, jež se uvolnuje do ovzduší, karcinogenní?

Dpbrý den, mám u postele několik prázdných lahví od piva, mám je tam už od začátku karentény, takže je to už pěkná sbírka. Může se na dně tvořit plísen, která se uvolňuje do ovzduší, a má na mě karcinogenní účinky? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, je to možné. Závisí na tom, jaká plíseň ti tam vyrašila. http://www.szu­.cz/uploads/do­cuments/czzp/e­dice/plne_zna­ni/prevence_plis­ni.pdf
Pokud jsi mobilní, tak bych ty flašky naházel do vany a tu dobrotu na dně nechal odmočit a pak vylít do WC.

Další odpovědi
anonym

A nebylo by lepší ten bordel prostě uklidit, než řešit, jestli je nebezpečná plíseň v lahváči, ve víne, v pizze nebo v dalších zbytcích jídla?

zjentek

To tvý vložený foto je pro odpovědi celkem rozhodující. Dá se z něj dedukovat, že v tomto konkrétním případě nějaká plíseň v lahvích nemůže škodit. Jsem si tím téměř jist – tady je na nějaký prkotiny už vybudovaná neprůstřelná imunita. Prej karcinogeny… pche! V tomhle tvým případě zanedbatelná obava! Hele, že ty nejseš ženatej? (;

Hufnágl

Větší bordel jsem neviděl. Více škodí pozřený alkohol než nějaká usazenina na dně lahvi.