arachis

Je zde někdo pracující v zahradnictví nebo v zemědělství?

OSENÍ

Koupila jsem dnes květináč se vzrostlým osením. Na štítku je ČR a není určeno ke konzumaci.
Chci se zeptat, zda je to vyhnané na pesticidech, nebo to mohu dát s klidem kočenkám na baštu. Děkuji.
Děkuji za odpovědi, obilí vypadá čistě a nemám to pro kačeny, ale kočky. To jen na doplnění pro ty, kteří si mysleli, že jsem udělala překlep. :D

Nejlepší odpověď
sciglik

Můžete dát na baštu, nebojte

Další odpovědi
Drap

Kačenkám klidně. Nic se nestane. Jde jen o to, že zaseté obilí nebylo schváleno jako potravinářské. Třeba jen z těch důvodů, že dělat testy by bylo zbytečné.

briketka10

Mrkni se na tento článek, jaké trávy se hodí pro kočky:
http://lentil­ki.info/2011/11/t­estujeme-kocici-trava-sachor-a-jina-zelenina/

dr.luha

Mrkni se na zbytky obilek, zda nejsou červené = mořené.

honza19hk

klidně, je to krmné obilí pro zvířata není určeno pro lidi,proto je uvedeno že není jedlé. Ale i kdyby jsi ho snědla ty nic se nestane.

Kočky žerou obilí?? a ještě nezralý.

GM

Klidně jim to dej. Já vysévám bytovým kočkám krmný ječmen do květináče každých cca 10 dní. Venkovní kočky si najdou pastvu samy.