favorko

Kdy konečně zavedeme euro?

Nejlepší odpověď
Kepler

Otázka zní, zda vůbec zavedeme euro. Přestože je na tom Česko ekonomicky dobře a je schopné plnit všechny podmínky, kvůli pokračující evropské dluhové krizi je společnost vůči přijetí eura většinově negativně naladěná. Podle průzkumu CVVM z května 2019 si zavedení eura přeje 20 % lidí, zatímco 75 % je proti a 5 % není rozhodnuto.
Pro zavedení eura hovoří jisté méně významné skutečnosti, za to proti existují velmi významné argumenty, které si můžeš přečíst zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zaveden%C3%AD_e­ura_v_%C4%8Ces­ku

Další odpovědi
anonym

K smluvně zavázanému euru se připojíme ve chvíli, kdy zde bude politická vůle. Ta zatím není. Blízko tomu byla Sobotkova vláda, ovšem ta nemínila okamžitě přijmout. Takže kdo ví.

elkon

To bychom museli být padlí na hlavu.

Mc Merkurion

… proč ???

anonym

Nerozhodují o tom ekononomové a odborníci, ale Máňa za kastrólem školní jídelny, Tondova za volantem traktoru a jim podobní laikové, pochopitelně vystrašení z každého hoaxu, který si kde přečetli a vyděšení představou, že by jim euro mělo zdražit na 3 dny máslo – než jeho cenu opět srovná klasická cenová konkurence na původní hladinu 🙂 Laická veřejnost není schopna dělat fundovaná odborně podložená rozhodnutí při kterých umí rozpoznat a ignorovat mýty, nepodložené domněnky a iracionální obavy a z toho důvodu to přijetí Eura u nás velkou šanci u nás nemá. Naši politici jsou k tomu navíc ještě ukázkoví srabi, rozhodující se výhradně podle výsledků veřejných anket a nikoliv podle svého odborného mínění.

Budeme se muset smířit s tím, že za každý zahraniční transfer platíme zbytečný poplatek bance, která má na běžných kartách a účtech nastaveny typicky velmi nevýhodné převodové kurzy, že tím zvyšujeme pro zahraniční investory riziko tím že do toho přidáváme ještě riziko měnové, … holt nám to asi nevadí, „hlavně že máme ve šrajtofli káčé“.

Arne1

Ubylo by nějaké přepočítávání… Ale jinak – stejně se většinou všude platí kartou.

Hufnágl

Doufám, že se tomu nikdy nestane. Přijali bychom euro, následovalo by další plošné zdražování.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Že ztráta lokálních nástrojů svévolné měnové politiky české národní banky naopak stabilizuje společnou evropskou měnu způsobem, který to bohatě kompenzuje a ve finále jde tak o jednoznačnou výhodu to je mimochodem také souvislost, kterou kritici odmítají řešit, vidí jen co chtějí vidět, ten úzký pohled průzorem osobního bunkru 🙂