PanTajemný

Kolik kalorií sníst navíc, abych přibral 1 kg za týden?

Abych udržel váhu, potřebuji sníst asi 2500 kcal denně.

Odpovědi
anonym

Tak naber svalovou hmotu.

Hufnágl

Na kalorie se vyprdni. Jez více bílkovin.

nyjono

Protože svaly – svalovina váží víc než tuk, můžeš zkusit posilovat.
A jez víc proteinu. Třeba kvalitní maso , tvaroh, vejce nebo v prášku jako doplněk stravy.
Ale 1 kg týdně je celkem vysoká laťka.

marci1

Navíc asi 1 500 kJ, tj. cca 357 kalorií. 🙂
„Nejdříve spočtěte, kolik energie potřebujete na pokrytí veškerých procesů, které ve vašem těle probíhají. Tato energie je označována jako tzv. bazální metabolismus.
K bazálnímu metabolismu je nutné připočítat další energii potřebnou na pokrytí veškerých činností, kterým se během dne věnujete.
Pro úspěšné přibrání je ale potřeba, abyste zkonzumovali alespoň o 1.500 kJ více, než je tato vámi vypočítaná celková energetická potřeba. Jen tak zajistíte dostatečný přísun energie proto, aby se vaše váha zvyšovala.“
https://www.pri­brat.cz/spoci­tejte-mnozstvi-energie-pro-zdrave-pribirani/