Wlad

Promlceci doba usmrceni z nedbalosti

Jaka promlceci doba je v Ceske republice u trestneho cinu paragraf 143 usmrceni z nedbalosti? (autonehoda, pri niz umrelo 2osoby)

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Tato otázka má být míněna jako vtip?

Doufám, že není naše justice až tak blbá, a že promlčecí doba u takových činů není žádná.

Další odpovědi
standa

PĚT LET.
(pokud se jedná o odstavec 1, paragrafu 143)

§ 34/1.d trestního zákoníku
Trestní odpovědnost za trestný čin zaniká uplynutím promlčecí doby, jež činí PĚT let, činí-li horní hranice trestní sazby odnětí svobody nejméně tři léta,

§ 143/1 Usmrcení z nedbalosti
Kdo jinému z nedbalosti způsobí smrt, bude potrestán odnětím svobody až na TŘI léta nebo zákazem činnosti.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast1h4d2­.aspx

kropitko

No to jsem vážně netušila,tak to je to ještě horší,než jsem tušila. No co se vůbec dívím,když Tauchenová dostala jen podmínku,za ozbrojené přepadení,za účelem osvobodit manžela.

standa

To GangstaHelper:

Jo, jo, budete se asi divit, ale promlčet se dá i vražda ☹