hapiky

Cítíte se jako nevděčný Čech? Proč to říkají zrovna Rusáci?

Vděční bychom jim měli být, kdyby to jejich „osvobozování“ minulo naši republiku a nebránili by v osvobozování od USA.
Hitler to měl stejně už dávno prosrané.
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/zahranicni-rusky-denik-o-nevdecnych-cesich-a-denacifikaci-197205

Nejlepší odpověď
Drap

Kdo co osvobodí, bylo dohodnuto předem mezi mocnostmi. Máš vážné mezery v dějepise. Víš také třeba o tom, že se v Praze bojovalo ještě po skončení války? A neni pravda, co se nám snažil namluvit pirát Hřib, že Prahu osvobodili Banderovci.

Další odpovědi
zjentek

Já nejspíš vděčný Čech. Svorně tady držím pysk a nikde nežádám o dávky, navzdory faktu že jsme si prohráli válku a šli tak ekonomicky do kopru.

_Bůh_

„Nevděk za záchranu před vpádem Severoatlantické aliance“

???? 😂😂😂
Dál jsem to už nečetl, to mi stačilo…

Kazatel

Co jsme si tu ve svobodných volbách v 1948 zvolili, to jsme měli. Lidé slyšeli na populistické řeči a chtěli se mít lépe, případně aby bohatšímu sousedovi chcípla koza. Pochopitelně že ruský směr a vzor hrály významnou roli, ale na nereálně kecy a sliby slyší úplně stejně i dnes, bez ohledu na to, kdo kdy dluh po nich zaplatí.

da ny

I světoví historici se shodli na tom, že přes všechny stinné Stalinovy stránky. Byl zásadním pilířem, v boji proti Hitlerovi. Tam je nesporná zásluha Ruska. Obyčejných ruských vojáků/lidí, kteří zastavili Němce, osvobodili nejen vlastní území.
Člověk nemůže být ignorant historických faktů nebo oběť novodobého výkladu historie (k něčímu obrazu, jak se vždy děje).
Jaké bude uspořádání poválečné Evropy, se u nás nerozhodovalo. Rozhodli „spojenci“. Tak, jak nás „prodali“ Hitlerovi, v domnění, že zachrání vlastní kůži. Bránili svou kůži i před Stalinem (vojsky v Evropě). Ponechali mu kořist (která je ve válkách obvyklým jevem).
Už v r. 1946 získala KSČ ve svobodných volbách 40%. Proč asi? Ani „vděčnost „ nehrála dostatečnou roli. Hra tehdejších politiků. Touha a víra (důvěra, tehdy, stejně. jako dnes), v lepší budoucnost většiny národa, ne pár vyvolených. Tedy i toho „plebsu“, který PO VÁLEČNÉ BÍDĚ NEŠETŘIL (odíral), nejeden ČESKÝ SEDLÁK, FABRIKAN/kapi­talista a i FLANĎÁCI.
Naši předkové se po válce i po roce1948 pustili do budování země, za stávajících podmínek…..
Místo spolupráce se oplocovalo a vedla se studená válka. Kde začaly první podněty je jasné. Konkurence, boj, místo respektu a spolupráce. Panická hrůza a hysterie v USA z bolševismu (ten stalinovský byl „hustý“). Hrocená ostří (záměrně), žádné obrušování hran (tam se vymykal snad jen Kennedy a mimoň Trump). I Gorbačov měl naivní představy o možné spolupráci západus východem. Někdy není vůle současně na obou stranách.
Přes to, přezevšechno, byl socialismus veden v zemích východního bloku odlišně. Jinak.
Čech je vždy papežštější, než papež!
Touha po výhodách. když to není naše takhle (sebrali nám fabriku, polle), tak to bude naše jinak…. Děti nalezly do KSČ (a dcera holekieéra byla soudružka ve vedení ROH. Syn velkostatkáře byl za nějaký čas místopředseda JZD. Netrpěli (všichni ne), užívali výhod. Dělali peklo těm obyčejným smrtelníkům, bez stranické příslušnosti. Třeba přičíst rektální alpinismus a dílo českého politika je dokonáno. Vždyť i báťuška Brežněv musel připomenout, z čeho máme místo zákazů a omezení udělat „výkladní výlohu“, s přísunem valut.
Prahu by si i díky povstání osvobodii možná i Češi sami. Kdyby tomu nebránili amíci, kteří byli až v Rokycanech, kde neměli, co pohledávat.. Dohoda zněla, až přijede Rus….. Ze Západních a Jižních Čech se do Prahy nedostala ani noha, ani zbraň.
CHYBU HLEDEJ V ČLOVĚKU, jednotlivci, skupině i zmanipulovaném, neinformovaném národu (je i on vinen?). Pak v systému, V JEHO ZNEUŽITÍ po nybytí moci, byť na 4 rojky.
I DEMOKRACIE (volení) se dopouští nepravosti, nespravedlnosti, bezpráví a zvěrstev. A jejich produkty, jednotlivci selhávají (ve vypjatých, zátěžových situacích, snadno.

_Bůh_

TeroruSSáky nemůžeš brát vážně. Lavrov říkal, že je do války někdo zatáhl. A Peskov nyní tvrdí, že by mohli Ukrajině vyhlásit válku. Jsou to komedianti. Snaží si zachránit hlavně své krky, v Rusku si nemohou ani generálové být jistí svou pozicí a bezpečností.

hapiky

Jako skoro vždy kecáš. Rusáci nás v konci vůbec neosvobodili. Jen Hitlerovou diktaturu pozměnili na tzv. diktaturu proletariátu, což v konci znamená podřízenost, tentokrát Rusku.
7let jedné nesvobody, bylo vystřídané více než 40let druhé nesvobody. Svoboda přišla až začátkem devadesátých let. To je dost dlouhá doba od války.
Banderovci Prahu skutečně osvobodily, i když ne zcela, neboť si to někteří nepřáli. Také pražské povstání mělo zásluhy. Kdyby jsi onu historii znal ty, věděl bys, že Ruské vojsko se střetlo v Praze s německým jen sporadicky. Praha byla už dávno osvobozena.