A. obtěžování herců v divadle na jevišti
B. delší zaclánění v kině před obrazovkou
C. rozehnání hudebníků na koncertě
poznámka: Osobně bych tyto skutky nijak netrestal. Sám bych si nedovolil něco z toho provést, ale kdyby to spáchal někdo jiný, tak by to podle mě bylo právně OK, i když to není to pravé ořechové. Přijde mi to pouze nemorální.
Předem vám děkuji za odpověď a přeji vám hodně zdraví!
Zajímavá 0 před 168 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Nic.
I přes tu skutečnost, že skutková kvalifikace přečinu výtržnictví je dost „gumová“, jedním z taxativních znaků je, buďto, hrubá neslušnost, nebo výtržnost, přičemž činec musí skutek, který obsahuje hrubou neslušnost, nebo výtržnost, spáchat veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném.
Z povahy věci připadá v úvahu pouze rušení přípravy, průběhu nebo zakončení organisovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí. To však musí dosahovat určité typové společenské škodlivosti, musí v tom být prokazatelný úmysl (arciť třeba nepřímý), což obojí to, co popisuješ, prostě nesplňuje.
To, co jsi popsal pod lit.c), by mohlo být jak přestupkem proti občanskému soužití, tak, in extremo, subsumovatelné pod skutkovou podstatu přečinu výtržnictví, ale aby tomu tak bylo, tak by muselo jít o rozehnání hudebníku, například, namířenou palnou zbraní (ano, třeba i plastovým samopalem z hračkárny), nebo – co já vím – střílením poplašňákem do vzduchu, atp. Popis je příliš vágní, Tebe něco napadne, tak to sem prdneš a práci si s tím nedáš! 🙄
Ty zbylé věci jsou tak na realisaci pořadem práva občanského.
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek