Avatar uživatele
Tonda Káňa

Dojídáte své jídlo, protože děti v Africe nemají to štěstí jako vy a nemají co jíst?

Toto mi často říká teď moje sestra, abych dojídal jídlo, protože děti v Africe nemají co jíst a tak bych měl, asi abych prokázal jak si toho vážím, jídlo dojíst, i když mi nechutná či už nemůžu. Já tento argument upřímně nechápu a vždy se s ní o tom trochu hádám, že to je blbost. Ano, černé děti sice v Africe nemají co jíst, ale to neznamená, že já budu nějak limitován 🤦‍♀️. Navíc, jsme v úplně jiném prostředí, nejsme v Africe, v našem prostředí je nedojídání jídla normální věc, protože zde na nedostatek potravin netrpíme. Tudíž tento argument selhává.

Zkrátka, já s tím nesouhlasím. Nicméně jsem o tom debatoval pouze se sestrou, takže by mne zajímaly i názory někoho jiného. Třeba se mýlím…?

Zajímavá 0 před 158 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cappuccino

Ja kdyz nedojim, tak si to schovam na vecer. Pokud neco musim vyhodit, tak to dostanou sousedovic slepice.
Afriku neresim. Clovek na sebe nemuze brat vsechny starosti sveta!!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Většinou ano. A pokud ne, nemá to s dětmi v Africe nic společného.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Dojídám jídlo, protože je to normální. Navíc jsem šetrný a „halíře dělají talíře“, jak říká české přísloví.
Odkaz na děti v Africe má smysl, pokud si jídla neváží a plýtvá jím: podívej, jinde by si toho víc vážili, važ si jídla!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Dám si tolik, kolik sním, případně si přidám.
Doma mě naučili nenechávat oplsky na talíři. V některých restauracích „sněz, kolik chceš“ se platí pokuta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Ne, někdy ho nedojím. Téměř nikdy nemám po jídle čistý talíř. Drobky tam pravidelně nechávám.

Souhlasím s tebou. Copak to jídlo, které mi zbude, lze nějakým způsobem teleportovat do Afriky? Je to nesmysl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JK2021

Považuji to za jeden z nejstupidnějších argumentů, jak se někoho snažit přimět omezit plýtvání jídlem – negativní motivace není dobrý prostředek k výchově, i když se zejména v 90. letech minulého století hojně používala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Tvoje sestra je zřejmě aktivistka. 🙂 Od malička jsem byla vedena k tomu, abych neplýtvala a dojídala jídlo. Někdy to bylo težké, pokud byla třeba krupicová kaše.
Nemůžeme přece žít podle Afriky. Tam se nic nezmění, i kdyby celá Evropa dojídala talíř.
Na zbrojení dává jen USA tolik, že by za to každý Afričan mohl mít domek, tak prosím o trochu rozumu do té propagandy.:-D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Snažím se dojídat, pokud je to reálné.
A ano, je blbost argumentovat dětmi v Africe.
Pokud to jde, naberu si tolik, kolik reálně jsem schopen a ochoten sníst. Někdy to samozřejmě nejde a pak zůstanou zbyky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Tóňo, ti to vysvětlím, ano? Na světě máš dva druhy lidí a ty se vyskytují v KAŽDÉ společnosti. Ti první si naberou/připra­ví/vyžádají, kolik snědí. Ti druzí snědí tolik, kolik je jim nandáno, kolik je na talíři. Pokud je toho více, než je zdrávo, dojedí vše, bez remcání, bez pindů. Pokud je toho méně, než je zdrávo, dojedí také vše, ale NEJSOU ŠŤASTNÍ!!!

Já patřím do té první skupiny. A to na co ptáš v otázce, vzniká naprostou neločičností postupů společnosti ve způsobech stravování, konkrétně třeba té naší! Dám příklad, ano? Do jídelny Globus chodí strávníci a ti jsou tlustí, hubení, širocí tencí, zdraví, nemocní… a tak bych mohl pokračovat. A všichni, VŠICHNI, dostanou bez optání stejnou porci jídla. 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ To co, je za zavedený systém stravování, ptám se??? To kdo, jako, vymyslel? No to musel být tedy myslitel… Tak se nad tím zamysli, Tóňo, hlouběji a dej si do kontextu, PROČ zůstávají zbytky nedojedeného jídla na talířích. Ztopoř 🙋‍♂️

(Mrkej Rokijáč, ten nechá na talíři „drobečky“ a myslí si, že je to naprosto v pořádku. Tak co chceš s takovými dělat? Posílat někam do lágru, na převýchovu, třeba? Když odpovědní ve školách a rodinách dříve HRUBĚ POCHYBILI? Pro pohodlí vše, že? A co o nás vypoví takový talíř s „drobečky“ po jídle? A především- PŘED KÝM, to o nás talíř vypoví??????? Dám odpověď alespoň na poslední hypotetickou otázku v odpovědi: OBECNĚ PŘED DOBYTKEM, na kterého má i jedinec přijímající potravu RUKAMA VSEDĚ NA ZEMI někde v Africe, při „stolování“ NAVRCH! 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Jídlo dojídám.Ne kvůli dětem z Afriky,ale proto,že si vážím práce těch,kdo jídlo připravili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Ano, jídlo dojídám, taky to bude tím, že si ho nandávám sám. V hospodě se umím doptat natolik, abych měl představu, co dostanu, včetně toho, jak – asi – hutná bude omáčka atd.

Nepřemýšlím nad tím, jestli mají děti v Africe dost jídla, nebo nemají, tedy, rozhodně ne v tomto směru. Každýmu, co jeho jest, a jak si kdo ustele, tak si lehne. A kdyby nebyli hlupáky, nestali by se medvědy. A už vůbec bych nepřemýšlel nad tím, co popisuješ. Vůbec. Konstruktivní řešení je: naložím si to jídlo sám, pak bude po problému. Přidat se dá vždycky. 🙄

Klasika, pořád dokolečka dokola, nesnesitelná tíha bytí: chci vám radit, nijak vás však nenutím, malé věci řešte ruky mávnutím. Nedopadnete tak jako Škrhola, nebudete považováni za císaře pána a jeho rodinu. 🙈😂😂😂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
plebs

Já věřím že vyspělá a bohatá Evropa Africe pomůže. I když v historii byla rvačka o Afriku parceloval se svět a hnacím motorem byla snaha o získání surovin z Afriky a občas se přitvrdilo jako Leopold II.
Odhadl bych většina Čechů dojídá jídlo a ještě si přidá poněvadž česká kotlina získala třetí nádherné místo v Evropě dam i pánů v otylosti.

Avatar uživatele
Tonda Káňa

Dodatek: Já za jídlo vděčný jsem, ale to neznamená, že ho musím dojíst celé. To je nesmysl…

Avatar uživatele
Ametyst

Tondo, to je jasné. Nežij podle Afriky.

Nový příspěvek