anonym :D

Jak na sebeobranu proti šikaně?

Zdravím. Jsem v deváté třídě a poslední dobou si na mě jeden člověk ze třídy celkem dost dovoluje. Furt mě nějak sabotuje, ničí mi věci, strká do mě apod. Vím, že nejlepším řešením by bylo to oznámit učitelům. Ti jsou u nás na škole ale takoví, že jediné, o co jim jde, je, aby odříkali své učivo a nic víc neřeší. Taky si rád řeším věci po svém a chci, aby útočník ochutnal svou vlastní medicínu. Jinými slovy, až se do mě zase začne narážet a třeba mě chytí za tričko jako posledně, tak mu jednu vrazím. Jsem si jist, že to dokážu, jelikož daná osoba není fyzicky zdatná. Začal jsem tedy trénovat s kamarádem boxerem, který mě naučil správnou techniku držení pěsti a jak rychle a silně udeřit. Teď se ale nabízí otázka – když mě třeba zase chytí za tričko, kam ho mám udeřit? Napadá mě, že do břicha, což hodně bolí, ale zároveň ho nechci přozabít, jsou tam přeci jen životně důležité orgány. Poslední možností je tedy obličej. Tam mě napadají tři místa – brada, tvář a nos. Nejspíše bych zvolil tu bradu, aspoň bych mu vykloubil čelist a třeba vyrazil i nějaký ten zub. Následovně bych ho asi chytil pod krkem a držel ho, dokud se neuklidní. Takže co byste mi k mé sebeobraně doporučili, na které místo ho mám udeřit, abych ho ale nezabil, ale zároveň nepohladil? Chcete-li, můžete se mi podělit i o vlastní zkušenosti. Předem děkuji! :)

Odpovědi
Alesh

Krav Maga… pochopíš, že se s ním nesmíš mazat. 😉 Záleží na situaci, ale asi ti nedělá nic tak hrozného, čili to vyřeší pár facek (i ty Krav Maga používá). Pokud je ostřejší on, můžeš být i ty. Obrana musí být vždy přiměřená útoku, tj. jen o fous ostřejší než útok. 😉

elkon

Možná by stačilo začít pořádnou fackou. Třeba dá pokoj. Pokud ne, tak můžeš přitvrdit ránou do brady. Na ty zuby pozor, to by mohl být malér.

MirekB

Pokud dotaz myslíš vážně a ne jako trolling, tak bych si rozhodně dával pozor na přiměřenost. Pokud mu „aspoň“ vyrazíš zub, vykloubíš čelist, poteče mu krev z nosu atd., máš problém ty. Zejména pokud útok je jenom chycení za tričko. Naopak ten zásah do břicha by mohl být ideální (do „trojúhelníku“, níž ne, tam jsou břišní svaly). Dost pochybuju, že bys ho dokázal praštit tak, aby to ohrozilo nějaké životně důležité orgány.