Avatar uživatele
Anet.ca

Jak pomoci kamarádce když se bojí chodit domů?

Kamarádka se bojí chodit domů protože na ni její máma křičí. Často kvůli tomu brečí.Její mamka za to na ni řve ještě víc.Řve na ni hlavně kvůli známkám často když dostane jenom dvojku bojí se jít domů a brečí(její známky jsou většinou jedničky a dvojky).Je na ni zlá i když má na stole v pokoji jen pár tužek.Neustále jí posílá do obchodu tahat se s nákupem pro pěti členou rodinu.Ještě je důležité zmínit že její rodiče jsou rozvedení (bydlí s mámou, sourozenci a nevlastním otcem )Svého tátu má ráda ale bydlí moc daleko.Chtěla bych kamarádce pomocí ale netuším jak nevíte co s tím?předem děkuji

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? df, Savier před 282 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Safast354

Strašně málo informací k tématu. (zejména tak velice podstatný údaj a to je věk kamarádky). Nicméně nejlepší a nejuniverzálnější odpověď bude taková, ať kontaktuje linku bezpečí, a těm poví veškeré detaily. Jsou to profesionálové, kteří dovedou perfektně posoudit situaci a pomoci s řešením.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

To je velmi těžká situace, na kterou musíš jít velmi jemným a opatrným způsobem. Zde je několik taktik, jak ji pomoci:

  1. Posuň Kamarádce svou solidaritu: Její citový zdravý stav je nezbytný a pokud se cítíš pohodlně, měla bys jí poskytnout bezpodmínečnou podporu.
  2. Naslouchej: Je důležité jí poskytnout prostor, kde se může o své problémy podělit – mnoho lidí potřebuje jen prostor pro výraz nashromážděných pocitů, a mít někoho, komu mohou věřit.
  3. Rady: Pomoci jí porozumět, co se děje, a co by mohla udělat. Například vyjít za svými strachy a mluvit s matkou nebo dalším důvěryhodným dospělou o tom, jak se cítí.
  4. Sdílení zdrojů: Pokud se cítí bezmocná, poskytněte jí informace o dostupných zdrojích, jako jsou dětské linky důvěry nebo školní poradci.
  5. Komunikační strategie: Pomoz jí vytvořit plán, jak může komunikovat své obavy své matce bez toho, aby vyvolala konflikt. Může začít tím, že řekne něco jako „Mam, mohl bych s tebou mluvit o něčem, co mě trápí?“ a pak jasně, klidně a stručně vysvětlí své pocity.
  6. Rodičovský kontakt: Pokud souhlasí, můžeš se pokusit mluvit s její matkou a vyjádřit své obavy. Buď však opatrná, abys nezhoršila situaci.
  7. Profesionální pomoc: Pokud se situace nezlepší nebo se zhorší, je důležité zvážit, zda by bylo vhodné se obrátit na sociální služby nebo jiné profesionální organizace, které jsou vybaveny řešením těchto situací.

Pamatuj, že ty sama nejsi odpovědná za řešení této situace a je důležité, abys se o sebe také postarala. Pokud se cítíš ohrožená nebo přetížená, je důležité, aby ses obrátila na důvěryhodného dospělého, například rodiče nebo školního poradce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Kontaktovat OSPOD. https://www.os­pod.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Kamarádka si to musí vyřešit sama. Ono to svádí k pomoci, ale tyhle věci jsou hodně zrádné. Je třeba si dobře rozmyslet, komu a jak budeme pomáhat. Hrozí riziko, že člověk se s naší pomocí vyhne karmickým důsledkům svých dřívějších příčin, čímž převezmeme za dotyčného jeho karmu na sebe, buď částečně, nebo zcela a to si každý uvědomělý člověk jistě předem rozmyslí, než si takovou věc vzít na vlastní triko. Netřeba trpět za cizí příčiny.

Lidově řečeno se to dá přirovnat k úsloví: pro dobrotu na žebrotu

Upravil/a: df

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek