zjentek

Jakmile pavouk opouští loviště, sbalí si po sobě i svou síť?

A pokud ji balí, kde/jak ji potom uchovává?

To jste vážně nikdo ještě neviděli např. křižáka jak si „balí síť“? Jen kmitá nohama a síť vlákno po vláknu mizí, vůbec nevím kde! Jestli ji polyká anebo si ji cpe do zadku… Je moc rychlej vůbec to nepostřehnu 🤷‍♂️

Nejlepší odpověď
jirka F

Ne, protože ve sklepě máme několik starých pavučin kde už pavouk nebydlí a jsou úplně černé a zanedbané.

Další odpovědi
paul1

Nebere, on je schopný si za pár hodin udělat na novém místě síť novou.

cappuccino

Pavouci site jsou jednorazovky!!

cappuccino

Omlouvam se, on ji fakt zere! Kvuli obsahu proteinu. Ale zere jen ty cerstve.
https://www.gu­tefrage.net/fra­ge/warum-fressen-manche-spinnen-ihr-eigenes-netz

zjentek

Hm tak další z řady otázek které zůstane navěky bez vysvětlení 🤷‍♂️

cappuccino

Jak to, ze bez vysvetleni? On si ji proste nezbali! Jak asi? To si ji ma nasoukat do tela? Pavucina neni padak, co se da sbalit.

zjentek

Kapůčko, už jsi někdy viděla pavouka jak šplhá po niti nahoru? ŽÁDNÁ NIT PO NĚM NEZŮSTÁVÁ! Čili neručkuje, bo má sofistikovanější fígle! Se taky někdy prosím tebe zastav, když míjíš přírodu, jó? ((;

zjentek

Oprava: po SVÝ niti 🤷‍♂️

cappuccino

Provedu! !