autacek

Jaký je zásadní rozdíl v zahradních hnojivech, tedy pokud pohnojím například muškáty hnojivem na trávník, nebo obráceně?

Nejlepší odpověď
Emefej

Žádný zásadní rozdíl neexistuje. Základní živiny N, P a K obsahují prakticky všechny hnojiva ve stejném poměru. Rozdíl je obvykle jenom v přídavku různých dalších minerálů a stopových prvků. Před začátkem a v průběhu vegetační sezóny všechno hnojím pomocí obyčejného NPK, jenom trávník na podzim přihnojím superfosfátem a trochou draselné soli.

Další odpovědi
aliendrone

Souhlasím s Emefejem, v těch standardních (jako NPK) nejsou podstatné rozdíly. Významný rodíl ale může být u těch cílených hnojiv (speciálně pro určitou rostlinu). Taková totiž ovlivňují mimo jiné třeba i pH půdy (do kysela nebo zásadita dle požadavků rostliny) a pokud takovým hnojivem pohnojíš kytku s OPAČNÝMI nároky, prokážeš si značně medvědí službu. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.