hapiky

Která lež je „vytříbenější“, ta Ruská, nebo západní, co se týká konfliktu na Ukrajině?

Jen připomínám, že za Ukrajinou stojí celý svět, za Ruskem nikdo.
Proruští trollové ale stále zpívají za Rusko. Podle nich západ lže, Rusko to „myslí upřímně“ jak křišťálově čistá pravda od Grosse.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Zopakuji to, co jsem ti vložil již do diskuze- schválně se předveď.

CO bys dělal na Putinově místě ty? Situace je jasná, hrozí, že Ukrajina se stane členem NATO a nijak si nechce dát říci, potažmo americké jaderné zbraně to mají do Moskvy takový kousíček, že to nedává žádný čas na reakci. Budeš bohorovně čekat, až se k tobě nějaký křivák přiblíží natolik, že budeš zcela bezbranný? Já vím, ty JISTĚ ANO, nepochybuji, že zcela naplněn PRAVDOU a LÁSKOU se necháš podříznout jak podsvinče. PCHE! Jsem slyšel, že vyšlo další vydání Rychlých šípů… ;) :D :D

Další odpovědi
da ny

Těžko říci. Ta ruská se jeví „vypilovanější“, s ohledem na cenzuru vlastních obyvatel.
Všichni lžou :( Jak se komu hodí. Na mediální „kachny“ se spoléhat nelzte. Všude kolem velké divadlo a diktáty moci.
Ještě před 15 – 20 lety se tu a tam objevovaly v nočních hodinách zajímavé publicistické pořady, debaty s odborníky, historiky, filozofy apod. Nehodící se škrtněte, zakažte, cenzurujte…
Západ lže, zamlčuje, mlží statečně minimálně 100 – 150 let. 70 let statečně diktuje.
Celý západ horoval, pro bombardování Bělehradu (škol, nemocnic, obytných domů). Rodina spolužačky, v Bělehradu přišla o dům/chatu v Chorvatsku (při dělení Jugoslávie). Nikdo je dodnes nijak neodškodnil. Hodnocení dnes = bombardování byla hrubá byla to chyba. Člověk je tvor chybující, ješitný, pyšný, chtivý.
Sankce, embarga „k rozumu“, nikoho nepřivedly/nep­řivedou. Vše odnese vždy jen obyčejný člověk, národ (odkázaný na vrchnost a vlády, jako i my).
Rus „formuje“ svůj národ staletí. Elektřina, státní TV je téměř všude, dráha, kanalizace a voda, ještě ne. Šílenec s utopistickými představami je nebezpečný všude na světě.
I bída vede k pašování zboží v příhraničních oblastech. S letitými, stupňujícími se embargy na Rusko, se komplikuje situace všude (nejen v bývalých sovětských zeích). Vyhrocený nacionalismus je nebezpečný všude. Na Ukrajině, v Rusku, v Estonsku ….. a pak se objeví „ochránce“. Estonci Ukrajince nechtějí (Narva), proruské zaměření obyvatel (hlavně příhraničí) je neobtěžuje/nevadí jim!) bojí se komplikací….. , toť z pořadůčeských TV.

Jiný státník, pak umí „využít“ i neblahé domácí situace. K dosažení svých představ, přání Žádat, požadovat, obviňovat, očekávat, ale i neústupně vyhrožovat. Zda „lidový prezident“ dělá vždy jen to, co je přání lidu (nebo hlavně jeho), neumím posoudit.
Bez lží a křivd a jistého využívání situace, nebude ani jedna strana (Ukrajinci x Rusové, na jistém území, Východ x Západ).

Kryšpín

New York Times, některá fota z UA jsou počítačově upravená.

Krupice

Vše je propaganda.

EKSOT123

Nejhorší by bylo, kdyby se všem dostalo pravdivého podrobného vysvětlení. Za hlavu by se pak chytali nejen „proruští trollové“, ale možná ještě víc by byli zdrceni realitou trollové protiruští. Ale hlavní věc, sami Ukrajinci a Rusové by pochopili, že to všechno bylo zbytečné. Ale kupodivu média nemají vůbec zájem o pravdu, jen o tu svoji.

hapiky

aliendrone: Co bych udělal na místě Putina? Začnu tím, co bych neudělal. Nenapadl bych suveréní stát, nelhal bych tak trapně, že mu už nikdo nevěří (kromě trollů) atd…A co bych udělal? Zavedl bych (opravdovou) demokracii, svobodu slova, nezávislé soudy atd. atd.
Hlavně bych požádal o přidružení k NATO. otevřel obchody s celým světem atd. atd. Není možné, aby za 10let byla životní úroveň Ruska na úrovni západu. A teď mudruj!

elkon

aliendrone – Jestli se chce někdo stát členem NATO je jen jeho věc. Rusku, ani nikomu jinému, do toho nic není. Hranice a suverenita států jsou nedotknutelné. Asi by se ani Rusům nelíbilo, kdyby Ukrajina nyní začala odpalovat rakety směrem do Ruských měst. Ani bych se jim nedivil, spíš se divím, že to ještě neudělali.

aliendrone

elkon>>> Tedy i ty by ses nechal podříznout jen tak? Vážně? ;) :D :D
Není raketa jako raketa. Ukrajina jaderné zbraně nemá, ovšem kdyby tam coby členu NATO Američané nainstalovali své vlastní, CO by Rusové zmohli? Čekat, že kdykoliv zmizí aniž by s tím mohli cokoliv udělat? Je to TAK TĚŽKÉ pochopit?

Nebo nevíš jak vřískali Amíci, ohledně tzv. „Karibská krize“ a svět byl jen o fous od jaderné války? Ale je zjevné, že o tom nemáš ani páru, jinak bys takhle nepindal. Nebo chceš tvrdit, že do toho Američanům NIC NEBYLO a šlo o záležitost Kuby? Chjo… :(

elkon

Jak jsem uvedl, nikdo nemá právo napadnout suverénní stát, který nikoho neohrožuje. O žádném podřezávání nevím, možná mi něco uniklo, „nežeru“ to jako ty.

aliendrone

elkon>>> Což jasně demonstruje, jak se orientuješ v napsaném textu. Ještě ži ti to ve veřejnoprávní Lželevizi vysvětlí. ;) :D :D