Nebo, že by nebylo dost dobrých muzikantů? Před padesáti lety to byli Beatles a znamenalo to revoluci. Potom už nic pokrokovější nebylo. Nebo ano?
https://pixabay.com/cs/photos/abbey-silnice-p%C5%99echod-zebra-evropa-2293953/
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 2045 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Eh, to se ti jen zdá Keplere, Brouci zdaleka nezbláznili CELÝ svět. Dobře si pamatuji na babičku, která raději „Škoda lásky“ apod. muziku, protože „Copak se na to pořádně tancovat?“ – a měli to spočítané! ;) :D :D
Dnes se už ovšem zhusta „kácí v lese“ současníků Beatles (těch ještě starších už je jen naprosté minimum), takže to vypadá, že nic jiného nebylo. Navíc měli tu výhodu, že to bylo poprvé, kdy se hudba/písničky mohly VELMI snadno šířit napříč světem > rádio, TV, gramodesky, dokonce i film téměř ke KAŽDÉMU. (myslím v civilizaci, ne někde v Bugandě – Ubururi či v Posr al-Ladínových emirátech)
Mít „svoji hudbu“ téměř KDYKOLIV k dispozici (a v prakticky totožném časovém období na celém světě), BYLA změna a díky tomu Brouci měli takový ohlas, který vlastně ani nikdo nečekal, byl to zcela nový fenomén.
I před tím existovala hudba se „světovým potenciálem“ ovšem nebyla „technická připravenost“. Myslíš, že to ti před námi neuměli „pořádně rozjet“? ;) Mrkni na „učesanou oficiální“ (tedy vhodné ke zflmování a tehdejší veřejné prezentaci) ukázku > https://www.youtube.com/watch?v=Z2Z1DWIgfCs , pak na filmovou představu jak to asi vypadalo v reálu v tehdejších tančírnách > https://www.youtube.com/watch?v=TOPSETBUgvQ . Tahle hudba TAKÉ dobyla celý svět, jenže nikoliv ve stejném období (než se to pořádně ujalo třeba u nás, tak v Americe byli „už někde jinde“) a nebylo snadné/možné si ji pustit doma (tehdy gramce a desky byly luxusní záležitost)
Ovšem i po Beatles přišly skupiny, které „to dokázaly“, namátkou třeba ABBA, vzpomínáš třeba na: https://www.youtube.com/watch?v=XEjLoHdbVeE&feature=youtu.be&t=58 ?
Dnes je to už „trochu dál“, tempo obměny je mnohem rychlejší a i opravdu dobrá hudba/skupina se na vrchlou udrží nejdéle cca 2 roky, pak se stane „starou“ a MUSÍ ji nahradit/vystřídat „něco nového“, co je více „in“. Je to tak se vším, olympijský vítěz ve sprintu z roku 1960 by se dnes neprobojoval ani do semifinále. Kazeťák, nad kterým jsme kdysi slintali před Tuzexem vybavený „zázračnou“ šumovou redukcí Dolby A/B dnes vzbudí v nejlepším případě úsměv – a tak je to prostě se vším, nemůžeš chtít o5 zavádět parní lokomotivy, i když ze strojněinženýrsky-estetického hlediska je to prostě NÁDHERA, excelentní příklad spolehlivosti, geniální konstrukční prostosti (bez pitomých rádobyeko opičáren aj. nesmyslů), poměru náklady/užitná hodnota – prostě ryzí účelnost dotažená k dokonalosti.
Tudíž nemá smysl se dovolávat „zlatého období“, které ostatně NIKDY NEBYLO. Dobrá muzika se neschová a je k rozpoznání i po staletích, jako třeba Bachova Toccata a fuga d moll (BWV 565) https://www.youtube.com/watch?v=ipzR9bhei_o , tedy POKUD je opravdu dobrá. ;) :)
3Kdo udělil odpovědi palec? Drap, Mc Merkurion, Kepler
před 2045 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Otázka nemá žádné další odpovědi.
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek