Dobrý den dá se v přírodě divoký medvěd či vlk, který na vás zaútočí, zahnat pořádnou dávkou silného pepřového spreje? Zvířata se všeobecně více orientují dle čichu a dalších věcí než lidé, mají velmi citlivý nos a čumák, tudíž by toho možná nemuselo být ani tolik a nemuselo by se střílet zvířata a ony by od nás měly dostatečný odstup. Ptám se v reakci na článek na internetu a kauz na Slovensku.
Zajímavá 0 před 497 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Pepřový sprej může být určitě účinným nástrojem při obraně proti útoku divoké zvěře, včetně medvědů nebo vlků. Jeho účinnost je dána tím, že tyto zvířata mají mnohem citlivější čich než lidé a sprej působí dráždivě na oči a dýchací cesty.
Je důležité podotknout, že se jedná pouze o obranný prostředek, který by měl být použit až v nejzazší nouzi, kdy je jasné, že zvíře je ve stavu, kdy chce zaútočit. Také je důležité si uvědomit, že i když je použití pepřového spreje účinné, nezaručuje to 100% úspěch. Ačkoli je sprej určený jako obranný prostředek, snažte se především vyhnout potencionálně nebezpečným situacím, jako je přiblížení se k divokým zvířatům, zejména těm, které mohou být agresivní.
Pokud máte v plánu výlet do oblastí, kde se vyskytují taková zvířata, doporučuje se naučit se, jak se ve své přítomnosti správně chovat a jakým způsobem je možné předejít potenciálnímu útoku. Je také vhodné poradit se s místními odborníky nebo průvodci.
0
před 497 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Samozřejmě, funguje to na všechny savce. Ovšem podmínkou je použít velmi z blízka. Cca tak do 1 m, déle určitě ne a to si nemyslím, že by to v takové situaci někdo zvládl. Znám lepší ochranu, u které je účinnost vyzkoušena v národních parcích USA a Kanady, kde je těchto zvířat o něco více.. Jak vlk, tak medvěd se ti taději vyhnou. O napadení vlkem neni třeba přemýšlet. To co si neseme z pohádky o Červené Karkulce neni pravda. Lidé nejsou kořistí vlků. Snad někdy při velkém nedostatku zvěře a tuhých zimách k takovým případům snad mohlo dojít. Za posledních cca 150 let, neni doložen ani jeden případ, kdy by vlci napadli člověka. U medvědů je to podobné, i medvěd se tád vyhne. Může se však stát, že medvěd nás necítí, pokud se k němu blížíme z opačné strany než vane vítr. Dalším rizikem je, pokud se dostaneme mezi medvědici a medvídě. Medvěd by jistě zautočil, z důvodů ohrožení. Jinak také člověk neni oblíbenou lovnou zvěří. Pro tyto případy je dobré na batohu nosit velkou rolničku. / V USA se prodávají takové, přímo za tímto účelem./ Zvuk vydávaný rolničkou stačí k tomu, aby nás medvěd zaznamenal dříve než člověk a včas se stáhne. Takto je to prosté, odzkoušené a prověřené,
0
před 497 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
msi : co to blábolíš? Jaké bojové plemeno psa? Takové plemeno žádné neni, podívej se do nějakého katalogu. To je termín, který si vymysleli novináři.
pepřový sprej a slzný sprej je velký rozdíl
ze zkušenosti na lidi – obojí funguje, slzný sprej je na chemicky bazi
a peprak mas normalne prirodni,
slznej je efektivnejsi na delsi cas… a je tam i dusnost navic tu u pepraku
nemas…
pocit je to takovej, ze si v ten okamzik v myslenkach jesi nekdy ubec uvidis a
myslis si ze si prisel o zrak
čistě sprej vytvoří takovou mlhu pomyslně ve vzduchu a je lepší na zvířata,
ten peprak co ma ty jednotlivé dávky střiků je lepsi na lidi
jinak ti muzu rict, ze bojove plemeno pitbull kdyz se zakousnetak muzes strikat klidne 20 lahvicek pepraku a nepustí… ostatní plemena ano.
a ublizit tim nemuzes
a na medveda ti nepovim, ale je celkem rychlej takze bys musel bejt taky
rychlej
na vlka to urcite funguje,
ale jsem proti zabijeni zvirat i kdyby někoho sezřali nebo zabili – musime
si uvedomit ze taky musej neco zrat a v lese nic neni, kdyz tam jde chodící
maso – člověk tak ho sežere hlady to je jasny žejo. prostě takle funguje
příroda od svého vzniku, jde o přežití tak co chtěj vyčítat.