01Ricco

Má někdo povědomí o tom kolik činí provize za zprostředkování dotace např na FVE, ale případně i u jiných?

Bývá typické, že se jedná o procentuální částku z hodnoty dotace?

Odpovědi
elkon

Je to věc dohody (otázka nabídky a poptávky).
Něco o provizích zde: https://hn.cz/c1-21156500-mis-selling-prakticky
Nebo zde: https://www.pro­fispolecnosti­.cz/cs/obchod­ni-zakonik/obchodni-zakonik-smlouva-o-zprostredkovani/a-2944/

aliendrone

Dotaci NELZE zprostředkovat, maximálně lze zaplatit nějakou formu asistence při podání žádosti o dotaci. O udělení dotace rozhoduje příslušný orgán na základě požadovaných podkladů a jejich splnění (dle JEJICH názoru).

Přirozeně že za administrativní asistenci při podaní žádosti LZE požadovat SMLUVNÍ poplatek (co si vyjednáš), ale většina solidních firem zřizujících FVE to má již v ceně (pochopitelně nemohou zaručit udělení dotace viz výše). Připrav se, že státní byrokracie v Črdeli funguje tak, jako když nefunguje, ergo pokud žádost bude kladně vyřízena za ROK, můžeš napouštět bazén bublinkama. Znám borce, který „bojuje“ myslím již PÁTÝM rokem – a NIC! 😂 😂 😂