Rokio

Pokud se někdo proslaví v něčem špatném, tak se nejedná o slavného člověka?

Mám na mysli například nejvyšší počet zavražděných lidí daným člověkem, největšího jedlíka, či osobu, která byla nejvícekrát na záchytce.

Prostě se stala známou v nějaké negativní oblasti?

Odpovědi
Drap

Ne nejedná. V takovém případě se jedná o velkého blba.

Filip84

Četl jsi https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-byste-definovali-toxickeho-cloveka?_fid=9efj , zejména bod VII.? Asi ne dost, čti si ho každej den 3× do konce roku. Sice asi ani tak nic nepochopíš, ale alespoň budeš mít nějakou zábavu! 🙄🤦‍♀️

Co to je „být slavný“? Když se podíváš na historii, tak nejvíce se proslavili jenom „doktoři Zlouni“. Hitlera, Stalina, „Řezníka z Kampaly“, to zná kde kdo. Ale kdo zná, například, Bertu von Suttner, rozenou Kinski von Wchinitz und Tettau (pátek 9. června 1843 Nový Město Pražský – neděle 21. června 1914), radikální pacifistku, nositelky Nobelovy ceny za mír? Ve svý době byla neskutečně slavná, byla to tajemnice Alfreda Nobela. Její román Die Waffen nieder (1889), který vyšel v češtině v roce 1896 pod názvem Odzbrojte! vyvolal celosvětový, nebývalý, ohlas! Dneska? Znal jsi jí? Nebo jméno Jean Henri Dunant (čtvrtek 8. květen 1828 Ženeva – neděle 30. říjen 1910 Heiden) Ti něco říká? Iniciátor a spoluzakladatel Mezinárodního červeného kříže, iniciátor Ženevských smluv, první nositel Nobelovy ceny za mír z roku 1901.

Takže moc nerozumím tomu, na co se ptáš.

led

Slavný je každý, kto po seba zanechá stopu v pamäti ľudí, bez ohľadu na to či je kladná, alebo záporná. Jestvuje krátkodobá, ale aj dlhodobá, ktorá prekonáva stáročia i tisícročia dokonca znalosť o mnohých slávnych je jeden zo základov ľudského vedomia.
Napríklad… isto ste sa stretli s hanlivým pomenovaním človeka „grázel, grázl“, v skutočnosti to bol „Lúpežník Johann Georg Grasel“ (popravený 31. januára 1818 vo Viedni) patril k najväčším postrachom obyvateľov južných Čiech a Moravy, ale i Dolného Rakúska"