Tonda Káňa

Věříte více vědě, či ezoterice? Proč?

Již se zde vedlo mnoho diskuzí o sporu vědy a ezoteriky. Já z toho mám pocit, že mnoho z diskutujících zkrátka věří více ezoterice – astrologii, homeopatii a jiným pavědám. Zajímá mě, proč někdo více věčí ezoterice?

Já více věřím vědě. Proč? Protože věda je objektivní, je založena na faktech a nezávislých experimentech, které možno i zopakovat. Věda není založena pouze na osobních domněnkách, na osvícení, či na jiných věcech. Vědci mají pro svá tvrzení důkazy, studie. Ano, i věda se může někdy zmýlit, jít špatnou cestou, ale pokud jde například o ezoteriku, tak těch studiích o všemožných grafologiích, astrologiích či homeopatiích byly tisíce, žádné validní to neprokázaly. Proč tomu tedy dále pouze věřit? Proč žít ve lži?

A ano, vždy se například, pokud jde o homeopatii, vyrojí někdo, jehož známá tím byla vyléčena, ovšem tam se pravděpodobně jedná o placebo efekt či nebyla použita skutečná homeopatika (nějaké roztoky, které se ředí tak dlouho, až tam z účinné látky nezbude nic). A pokud jde i o nějaké nadpřirozené schopnosti, tak proč věřit lidem, kteří je mají, když to nejsou schopni pod vědeckým dozorem objektivně opakovat? Viz například Paranormální výzva. Proč zkrátka nepřijmout tu nejjednodušší možnost – tedy že žádné takové schopnosti nemají a že to všechno má racionální vysvětlení?

Já lidmi, kteří věří ezoterice více než vědě nepohrdám (pokud jsou v diskuzi slušní a nedělají argumentační klamy). Zajímá mě tedy, na jaké straně jste vy? Na straně vědy a rozumu či na straně ezoteriky? A hlavně – proč?

Nejlepší odpověď
aliendrone

V první řadě věřím jen sám sobě. A i to jen omezeně. Jednak mohu být oklamán, zmanipuován aj., druhak se mohu dopustit chyb v úsudku, tak operačních. 😕
Nějak nejsem stavěný na víru či důvěru.

Trochu mi připomínáš mě, když jsem byl mladý. Jako zuřivý ateista jsem se stejným zaujetím tepal pánbíčkáře (bludaři!). A to do doby, kdy jsem jednak dosti důkladným studiem problematiky, druhak životními zkušenostmi přišel na to, že celá věc je komplikovanější MNOHEM VÍC, než se zpočátku jevilo.

Dnes v rámci možností spoléhám na exaktní vědu (rozhodně upřednostním antibiotika před všelijakým „vykuřováním a drmolením“), to ale nemění nic na tom, že jsem si vědom toho, že i věda má své mezery a nedostatky. A přistupují k tomu pragmaticky (na nějaké „principiální hodnoty“ se můžu zvysoka vytento). Jsou prostě věci, kterým nerozumíme, takříkajíc „mezi nebem a zemí“. To je celé. ☺

Další odpovědi
df

Je chybou volit jedno, nebo druhé. Buď tak, nebo tak. Buď černá, nebo bílá. Existuje ještě jedna cesta.
Lidé se podvědomě snaží Ezoteriku přijmout do sebe. Jasným důkazem je jejich boj /odpor proti tomu. Může za to přísná fixace (polarizace) na racionální, vědecké, materialistické uvažování. Tato fixace způsobuje vytěsnění opačného pólu do pozadí. Vzniká tak stín. Toto potlačování jednoho na úkor vyzdvižení opaku způsobuje nerovnováhu, která pak v člověku způsobuje napětí.

„Věda se zabývá zkoumáním viditelného vnějšího světa. Ten se nám jeví jako hmota, proto věda své pracovní metody přizpůsobila podmínkám hmoty.”

„Věda myslí výhradně funkčně. To je pro nás tak samozřejmé, že se nejdříve udiveně zeptáme Jak bychom tedy mohli myslet jinak, aniž bychom otevřeli brány nespoutané fantazii. Ezoterika myslí obsahově, tj. neptá se jenom ,jak“, nýbrž především „proč“. Toto proč je otázka po smyslu, která představuje vlastní spojovací článek mezi světem viditelných jevů a člověkem. Tento smysl se může jevit jako pravda pouze jednotlivci, čímž se stává subjektivní a vymyká se tak jakákoliv publicitě. Ezoterika je tudíž nesociální. Věda na sebe klade požadavek být přístupná pro každého. Každý má mít pří dostatečném nadání možnost si s vynaložením určité píle vědecké poznatky osvojit. Věda je sdělná. Vědění však ne. Bohužel často zaměňujeme vědění za naprosto nedůležitý a blíže nespecifikovaný komplex vědomostí. Ten je sdělný. Vědění ale není nikdy výsledkem píle, ale zcela osobního, individuálního aktu poznání, který je metafyzické povahy a velkoryse ignoruje nároky lidstva na „vědění pro všechny",”

„věda většinou zkoumá zákonitosti v přírodě, ale nerozpakuje se přitom používat pojem náhoda. Necháme-li spadnout kámen z určité výšky, nepadá náhodně, nýbrž zákonitě.”

„Statistik totiž věří, že při hodu kostkou padají čísla tři, pět nebo jiná náhodně. Když budeme ale kostkou házet dostatečně dlouho, vytvoří součet všech čísel pravidelnou křivku, takzvaný normální rozptyl, jaký se to tu objevuje zázrak! Součet nezákonitých jednotlivých událostí vytváří zákonitost.”

„Kdyby měli statistikové pravdu, musela by platit i věta: Čím častěji se člověk při počítání splete, tím bude výsledek správnější.”

„Ezoterika je tak stará jako lidstvo. Byla vždycky a bude tu pořád. Od začátku uchovává sumu vědění, které je lidstvu přístupné skrze tento vesmír. Její učení je nezávislé na čase, nikdy nepodléhalo korekcím ani modernizacím, nikdy nezastará. Naše moderní věda nechápe, že všechno vědění tu existuje pořád. Spise žije v bludu, že každým novým objevem se více přiblížíme k pravdě, a že je proto jen otázkou času, kdy budeme, vědět „všechno". Z ezoterického hlediska je tomu právě naopak. Vědění je tu pořád, jedinec se ale musí stále vyvíjet, aby je poznal. Uvedu příklad: Už dlouhou dobu existují Homérovy básně, ale každé dítě se učením ve škole musí napřed vyvinout, aby je dokázalo číst a rozumět jim. Pro takové dítě není důležité, zda a kolik jiných lidí už Homéra četlo, Homéra čtou lidé po mnoho tisíc let, ale ono jej čte poprvé.”

použity texty z knihy Osud jako šance

da ny

Proč?
Je to na základě poznání, osobnch i zprostředkovaných zkušeností.
S léčbou blízkých a zejména vlastní.
Co vidíš, slyšíš, prožiješ, zažiješ a poznáš na vlastní kůži, to ti nikdo, ani věda neupře.
Ideální se mi jeví spolupráce, pokud jde o zdraví a prospěch pacienta/klienta.
Těší mne, že kromě zatvrzelých zabedněnců, přibývá lidí, kteří alespoň připustí tu možnost, žeje něco, mezi nebem a zemí (většina lékařů tak smýšlí a ví/tuší o přítomnosti duší a duchů).
Čím starší ročník a lékař nezávislý na zdravptní pojišťovně, tím více inklinuje k celostní medicíně, psychosomatice, homeopatii, bylinkám, přírodě a i k těm čarám.
Tím je líkař odvážnější a otevřenější, ve svých názorech.
Zdravotník a lékař především má být empatický a má mít sociální cítění, vytěžit z pacienta se zájmem a účastí, všechny potřebné informace. Měl by na to mít dostatek času.
Na aroganci a poloamatérismus není paient zvědavý, nezaslouží si.
Ti mladí ne. To co chrlí LF, musí nejdříve získat zkušenosti praxí (letitou). Ta elita národa (a jelita), chodí častěji studovat medicínu z nesprávných pohnutek. Pro prestižná postavení ve společnosti, pro peníze a jistou práci 😉
To není Tondo, jen z mé hlvy (na základě poznatků). To nám sdělil Jeden z vedoucích pracovníků (MUDr.), z LF Masarykovy university, asi před 25 lety. Vyslovil v tomto směru „obavu o buducnost českého zdravotnictví“.
Uznávám vědu, vážím si odborníků (různé názory i kvalita).
Člověk měl vždy obrovské schopnosti samoléčby, dokud byl spjatý s přárodou a na ni odkázán. Dokud v sobě měl a uznával duchovní hodnoty. Uměl „čarovat“. Tato schopnost se postupně vytrácela (daň za civilizační pokrok).
I kvantová fyzika má scou definici Boha“!
NĚKDO VĚŘÍ, někdo má vlastní zkušenosti.
Ony VŠECHNY TY ALTERNATIVNÍ METODY, mají podobný cíl i výsledky. CESTY JSOU ODLIŠNÉ, někdy zbytečně klikaté a složit.
Já se přikláním k těm, která vycházejí z letitých zkušeností, z těch které jsou přímé, bez zbytečých kudrlinek.
U klasické medicíny si vážím všech chirurgických oborů, včetně gynekologie a stomatologie. Vážím si všech těch, kteří připravují půdu, pro práci a výkon lékařú praktických a v interních oborech.
VŠECH těch laborantů, kteří v histologické laboratoři (i biochemické, mikrobiologické, imunologické aj.), zpracují daný „materiál“, pro další vyhodnocení. Vyhodnocení zkušeným patologem, a MUDr.. Mgr., Ing. RNDr. – s odbornou akreditací. JEJICH PRÁCE A VYHODNOCENÍ POPIS, je základní PŘEDPOKLAD A NÁVOD, pro postup ošetřujícího lékaře. Všech těch, kteří vyhodnocují zobrazovací metody. BEZ nich by byl doktor v háji. 😉 Řada, především interních oborů, je pak METODA pokus x omyl.
Každé tělo, každá hlava pacienta reaguje jinak.
Když je medicína v koncích a ještě není pozdě, kam se obrací lékařm který není fanda Klubu Sysifos? Na léčitele/biotro­nika. Jde a pošle pacienta, třeba k ďáblu 😉
VĚDA i KŘESŤANSKÉ náboženství VÍ, že některé věci jsou prostě jinak, než je ve společnosti zakořeněno/uz­náváno.
POUČENÍ z Historie, nálezy, objevy, se nadají všechny zatajit, popřít, umlčet.

DOKUD NEZAŽIJEŠ = NEVĚŘÍŠ.
KDYŽ ZAŽIJEŠ = VÍŠ, přesvědčíš se.
Už to tady bylo. Člověk doufá, věří, funguje i placebo. Víra a, naděje a chuť mu dodá sílu, zmírní útrapy i vyléčí.
Co zvíře?
Proč u něj, vhodně zvoené homeopatika léčí? Jak je možné, že ten „šarlatán“, „šaman“ uzdraví zvíře i člověka?

Všechnyty alternativní metody přimějí člověka k zamyšlení, ke změně. Ke změně myšlení, životního stylu, chování. K zájmu o sví anejen své zdraví.
A jako vždy a ve všem se najdou ti, kteří na lidské důvěře a neznalosti, založí svůj BYZNYS. Všichni ti zaprodanci, vychytralí jedinci, včetně farmaceutických firem, vydělávají peníze. Za každou cenu a bez skrupulí.
A pak jsou ti, kteří lžou sami soběm až si věří, Ti, kteřá fanaticky a bezmezně věří podvodníkům (netýká se jen zdraví, je to všude, peněžní společnosti, potravinářský a zemědělský průmysl, zpracovatelé, výrobci….).
NEŽIJI VE LŽI.
V té žije, přijímí ji, ten, kdo neví.
Kdo neučinil zkušenost, kdo se nepřesvědčil, kdo odnítá. Kdo spoléhí jen na vědu (a nic jiného ani nepřipustí).
Ten, kdo žije ve tmě, kdo se o sebe nezajímá, nestará se o své zdraví (alespoň v době, kdy přijde pohlavek, v podobě nemoci).

Tyto filozofické debaty bychom mohli vést, do nekonečna.
Ať si každý svéprávný člověk zvolí svou cestu. Cestu životní, cestu k uzdrvení, cestu k víře.
Jsem zdravotník (už spíše bývalý). Vždy, když jsem se spoléhala jen na lékaře, dopadla jsem, jako sedláci u Chlumce. Jediné, co se ve finále osvědčilo, byl zásah chirurgický. Jenže k některým by nemuselo dojít). U rodinných příslušníků, jsem se zdravě naštvala. Začala jsem bojovat, zajímat se, vědět i znát. Vše jsem konzultovala s lékaři (jinými). Laboratorně jsme vše ověřili.
Pro 2 jsem jedna velí záhada. S tím, že ať dělám, co dělám, mám v tom pokračovat.
Svou pomoc nikomu nenutím, Když o ni někdo stojí, dokážu poradit i pomoci. Na vyšší kevl, mám své osvědčené lidičky a zdroje.
Včetně univerzálního zdroje energie (je dostupný všem).
Nejsem členem žádného spolku, strany. To svazuje ruce, omezoje ve svobodném rozhodování. Všude jsou nějaká pravidla, řád, který bych musela poslouchat 😉
Stačí mi ty zákonem dan pravidla a morálka uznávaná společností a zemí, ve které žiji. Vždy upřednostňuji tu svou.
Nevím. zda jsem ti dostatečně osvětlila, proč, to tak mám já. 😉 Ale to už je jen na tobě a tvá věc.

Ony ty „dary“, které někdo má nebo během života přijdou, nejsou vždy jen samý med…. A to na tom nejsem tak „dobře, jako jiní, se svými schopnostmi a umem, o který jsem se i sama přičinila.
Lépe a snadněji se mnohdy žije neznalému….. Pokud zbytečně nežehrá na osud, okolí, nemoci, na nespokojenost. To ve svých packách má.
Hloubat (bez informací, znalostí), nad některými tématy. Filosofovat je plýtvání energií, Zvlášť, když se člověk domnívá, že právě on má pravdu a že věří „tomu“ správnému.

(Kurňa, jestli jsem se neměla vydat, na nějakou spisovatelskou dráhu. Ro je zase litánie…. )
😛

Rokio

Jsem na straně vědy z důvodů argumentů tebou uvedených.

zjentek

Asi ti moc nového co bys nevěděl neprozradím, ale…

Nemůžeš takto jedno upřednostnit a druhé upozadit. To nejde. Život jako takový takto nepracuje, pokud se díváš, vnímáš. A ty se zjevně díváš, bo máš neřešitelné dilema 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Prostě se tuhle otázku NESNAŽ vyřešit, NEPŮJDE TI TO! Toť můj skromný názor, sorryjako 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️

Další můj skromný názor, průser zřízení/sdruže­ní/organizace/sku­piny/náboženství… nastává bez výjimky vždy v momentě, kdy drtivá většina zúčastněných již spoléhá/doufá/věří… v pravidla/řád/ko­dex… Prostě, průser společnosti přichází z daného a to je taky to, po čem, Tóňa, tady vlastně slídíš- po JASNĚ A PAVNĚ DANÉM 🤷‍♂️🤷‍♂️😕

(Já mám kamaráda/přítele také s tituly za a před jmény který od toho utekl, žije „skromně“ kdesi v Indii a JE (!!!) ŠŤASTNÝ (!!!)!!! Ano, utekl přesně od toho, po čem se zde pídíš. Byl velice moudrý. Chtěl… Chtěl moc… A pak už to najednou nešlo, bez ezo… A tak objevil opak (dávej bacha Tóně bo trošku bojím bojím o tebe a co vše jsi schopen objevit 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️🤷­‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️)

Ametyst

Věřím vědění ve vědě. Vědě se ale nesmí upírat její úloha pochybovat: jinak jde už o víru a další náboženství.
V covidu jsme nesměli pochybovat, oponentní názory byly mazány jako nepřípustné. Těm, kteří měli pochybnosti, se zavřela pusa. Ovšem teď jim věda dává za pravdu. Nikdo se jim ovšem neomluvil.

Filip84

Pořád dokolečka dokola, 3/4 stránky o ničem.

Vědění je s vírou neslučitelné. Některé vědění je nepředatelné, je podmíněno osobním prožitkem, zkušenostmi, nelze vyčíst z knížek.

Člověk věří, protože věřit chce a věřit chce, protože (personalisticky) věřit potřebuje. Pokud věřit potřebuje, věřit bude, otázkou je, čemu bude věřit, ale věřit bude.

Jestli bude věřit víře, nebo si najde něco, co ty – subjektivně a sugestivně – subsumuješ pod pojem ezoterika, je dokonale nepodstatné. Positivum na tom je to, že ani jedno není institucionali­sovaná forma náboženství, tedy nemůže to zneužít nějaká fundamentalistická frakce, nestojí to peníze navíc, etc. etc. Nevýhoda je v tom, že co drahý věštící, to originální kult. Jako s jakoukoli jinou vírou! 🙄

led

Veda a ezoterika sa môžu dopĺňať a spolupracovať. Každá z nich má svoje klady aj mínusy.

byo03836

Verim dukazum, ty mi ezoterika nikdy neposkytla.

Tonda Káňa

da ny, podle mě by mělo být možno vysvětlit i to, co je „mezi nebem a zemí“, zkrátka to, co se zdá jako napřirozené. I to by mělo být racionálně vysvětleno. I případný Bůh by měl být nějak vysvětlen.

To je jako u kvantové fyziky, my si třeba ty superpozice sice neumíme představit, ale chápeme, jak to funguje, tedy to máme svým způsobem racionálně vysvětleno. Stejné by to mohlo být i u Boha. Nějak ho i fyzikálně popíšeme, i když tomu nebudeme třeba intuitivně rozumět.

A tak by to mělo být u všeho. A bohužel, na alternativní metody bylo provedeno tisíce studií, a žádné validní to neprokázaly. Ať si každý věří čemu chce a utrácí za léču čeho chce, ovšem pokud jde za šarlatánem místo onkologem, pak je to už problém.

Myslíš, že ty tisíce studíí nejsou validním důkazem?

df

Když jsi tak chytrý, máš kritické myšlení, otevřenou mysl, tak proč jsi dělník, feťák, alkoholik, bezdomovec, nevděčník, na hovno manžel a rodič? Jedním slovem loser.

Tonda Káňa

Protože jsem selhal v minulosti. Kdybych nebyl v mládí blbej, tak bych byl jinde…

A už dpč přestaň pořád psát, že jsem alkoholik a feťák, není to už dávno pravda. Nebo jsi tak tupej a nejsi s to to pochopit?

Filip84

df: Na gamblera jsi zapomněl!

Nedávno psal Savierovi: „hlavně nehrát bedny!“, nebo tak něco, eo ipso, má zkušenost s hraním beden, a s ohledem na jeho celkově závislou, a k závislostem náchylnou, osobnost …? 🤷‍♀️

Takže si to dovolím poopravit: feťák, alkoholik, bezdomovec, nevděčník, na hovno partner (víš, zda-li byl ženat?), na hovno rodič, gambler. A ještě píčuje, aby to bylo kompletní! 🙄😈

Tonda Káňa

Nejsem gambler, Filipusi dementusi. Na to jsi přišel jak? Z jednoho příspěvku? No moc chytrý asi nebudeš, když z jedné věty děláš takové závěry. Ano, kdysi jsem chvíli hrál a nějaké ty tisíce jsem prohrál, ale poměrně rychle jsem toho nechal, protože i mně v té době došlo, že je to cesta do pekel. Naštěstí, jinak by byla má situace asi ještě horší.

Tak zas nepíčuj, kkte.

df

To, co není v uvozovkách, je z mé hlavy

Tonda Káňa

df, ty texty nejsou z tvé hlavy.

df

Já když uvádím cizí texty, tak to má hlavu a patu. Jsou to jednoduché a logické texty, kterým plně rozumím a jsem schopen je vyložit v případné diskusi
Ty když sem něco nakopíruješ, tak to je:

  1. z více zdrojů
  2. zdroje neuvádíš
  3. je z toho myšmaš, Pejsek s kočičkou upekli dort
  4. sám tomu nerozumíš, takže to nemůžeš vlastními slovy vyložit

Tonda Káňa

Tvl, citoval jsem jen jednou a zdroje jsem uvedl. Abys ukázal, že opět lžeš a aby sis osvěžil hlavu, tak jsem ti to našel: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pokud-neexistuje-svobodna-vule-odkud-se-berou-nase-myslenky

A co je špatně na tom uvádět citace z více zdrojů? Jsi normální? Proto tu píšu o vyučování kritického myšlení, ty jsi exemplář, že je to je nutné. Čerpání z více zrojů je základ mediální gramotnosti! 🙄🙄 Nemluvě o tom, že ty dva zdroje věci se týkali něčeho úplně jiného 😂😂

A jak můžeš vědět, že tomu nerozumím? Fyzice rozumím mnohonásobně více než ty. Navíc, v té otáuce jsem ti ten dvojštěrbinový expeirment vysvětlil svými slovy, takže moc opět nechápu 😑 A opět: ty jsi tu zkopíroval celé odstavce. Tedy podle tvé logiky tomu neorzumíš, protože jsi to neparafrázoval.

A bonus: podle tebe jsem nízký tím že kopíruji druhé, že kopíruji Filipa84 (což jsem udělal ze sarkasmu jednou). No, a co děláš ty? Používáš tohle 🤓, což zde začal použíat on, a výraz „Pejsek s kočičkou upekli dort“ také používá tady on. To nemáš vlastní fantazii? Pokrytče ubohej…

Jako já už fakt nevim, ty jsi buďto geniální troll, který si kolem prstu omotal i zdejšího „lovce trollů“ Filipuse dementuse, nebo jsi fakt neskutečný namyšlený hlupák (a to jsem ve výrazech ještě hodný), u kterého většina z toho co napíše nedává žádný smysl. A ještě si o sobě myslíš, že jsi kdovíjak chytrý. Lepší příklad Dunning-Krugerova efektu aby člověk fakt pohledal 🙄👊

df

Vždyť jsem ti tam vytknul tvé protimluvy. V každém druhém výtvoru, který tu vybliješ jako otázku, máš nějaký protimluv. Nevíš, co znamená kauzalita, nevíš, co znamená být imunní vůči kritice. A některá slova neumíš ani napsat. Píšeš slova tak, jak je slyšíš ( samozdřejmě, místo samozřejmě, vzniknou místo vzniknout) To dělají pologramotní lidi

Tonda Káňa

„V každém druhém výtvoru, který tu vybliješ jako otázku, máš nějaký protimluv“ Nesmysl, tak je to u tebe.

„Nevíš, co znamená kauzalita, nevíš, co znamená být imunní vůči kritice.“ Opět nesmysl. Navíc, u té imunity jsi to sám přiznal. Pak Filipus dementus napsal opak, a ty jsi hned jako poslušná ovečka přepnul. Chlapcě, mně je tě fakt líto. Ty jsi tak neskutečně manipulovatelný, až je mi na blití.

„Píšeš slova tak, jak je slyšíš ( samozdřejmě, místo samozřejmě, vzniknou místo vzniknout)“ Stane se. Ale jak to s tím souvisí? To nemá na validitu mých slov vliv. Přečti si něco o argumentačních faulech, něž něco vysereš zase, jo?

Ulehčím ti to, klikej, voe! https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Argumenta%C4%8Dn%C3­%AD_klam

df

Já jsem nic nepřiznal, imbecile. Dal jsem palec, kterým bylo myšleno „ok, blbečku, mluv dál, nebudu se s tebou vybavovat, nemá to cenu”. Že ty jsi si to vyložil po svém, je jen důkaz, že jsi omezený.

Tonda Káňa

Kecáš, prostě se to teď jen snažíš zamluvit. Asi se bojíš, že by se na tebe tvůj pastýř Filipus dementus naštval 😂😂. A když někdo napíše „OK“, tak to znamená „Dobře“, chápeš? Nauč se významy slov…

Pepa25

Citované texty jsou pěkné bláboly. Třeba to nepochopení toho, co je to náhodný jev a jak funguje statistika je až vtipné 🙂

Tonda Káňa

Pepo, naprostý souhlas 😂 Ani jsem na tu sračku nechtěl reagovat, protože to nestojí už za to. df je prostě ezomagor a ty nezměníš, ti budou za takové sračky pořád utrácet tisíce a jejich autoři na tom budou vydělávat. Ale tak na hloupých lidech se dá vydělat vždy.

Už jenom ten autor té chujoviny je podle všeho nějaký „ezoterický psycholog“. Asi takový Jan Rak psychologie. No bohužel takoví lidé mají vliv a může to být i nebezpečné…

df

Vtipné ti to přijde, protože jsi magor

Tonda Káňa

Klasika, argumentační faul místo nějakého vysvětlení, proč to není blábol. Typická strategie ezocvoků a dalších vymaštěnců.

Jo a nepsal jsi náhodou, že jsi schopen to vysvětlit? Prosím, já a Pepa si to rádi necháme vysvětlit 😁 Protože my to nechápem…

Jestli to teda sám chápeš 😂👊