zjentek

Zná někdo osvědčený recept na tinkturu z aloe?

Na internetu nic není. I když postup při výrobě tinktur je docela jednoduchý. Většinou se základní surovina (v tomto případě gel z listů aloe) zalije alkoholem, nechá nějakou dobu odležet, zcedí se a je to, žádná věda. Jenže zde vůbec netuším, jestli aloe v lihu postavit lépe na slunce, nebo do tmy, jak dlouho nechat macerovat, jestli v klidu, neb občas protřepat a tak podobně. Googhle mlčí jako hrob, jak správně luhovat aloe, žádný recepis, nic. Tak nevím… Zkusit snad darknet? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Odpovědi
Drap

https://www.id­nes.cz/hobby/do­mov/lecive-aloe-vera-tinktura-gelovita-tekutina.A200306_144­537_hobby-domov_mce

cappuccino

https://che.man­teton.com/doma­ci-rostliny/3967-aloe-v-lidovem-leitelstvi-7-zpsob-vyroby-leivych-tinktur.html

https://bylin­kopedie.cz/aloe-vera-zpracovani/

da ny

Snad pomůže:
Ne, zkušenosti nemám.
Musela bych se spoléhat na internet.
„Recept na detoxikační tinkturu: Asi 200 g listů rozřízněte, vyškrábněte z nich gel a promíchejte ho se 3 lžícemi medu, 200 ml kvalitní pálenky a 1 lžící jablečného octa. Nechte asi týden odstát v chladu a temnu a pak užívejte 1 lžičku 2× denně. Čerstvý gel aplikujte přímo na pokožku“
https://www.id­nes.cz/hobby/do­mov/lecive-aloe-vera-tinktura-gelovita-tekutina.A200306_144­537_hobby-domov_mce
Pro mou krevní skupinu, není užívání aloe příliš přínosné.
Používám jen na ranky, škrábance atp., na kůži nebo Nadiť madagaskarskou.

Tinktura z aloe recept
Podporuje imunitu a normální trávení. Využívá se též při stresu, přispívá ke zdraví pokožky. Tinkturu z aloe si můžeme připravit přímo doma.
Suroviny:
• 1 lžíci čerstvě nasekaného listu aloe,
• 200 ml 60% lihu či ovocné pálenky
Návod:
Listy aloe vera zalijeme lihem a vše necháme 14 dní na klidném místě louhovat. V průběhu této doby směs občas protřepáme, aby se uvolnily cenné látky. Po uplynutí této doby přecedíme a tinkturu nalijeme do vhodné lahvičky
Recept č. 2
• 5 listů aloe
• 150 ml domácí pálenky nebo vodky
Listy nakrájíme a rozmačkáme nebo rozmixujeme na kaši. Přendáme do vhodné sklenice, zalijeme alkoholem a necháme uležet cca 3 týdny. V průběhu této doby občas protřepeme. Hotovou tinkturu přecedíme přes plátno nebo kávový filtr a uchováváme v temnu.
Užíváme:
Vnitřně: užíváme po dobu maximálně 4 týdnů – 30 kapek 3× denně. Poté je nutné udělat pauzu.
Kloktadlo: polévková lžíce tinktury se rozpustí v poloviční sklenici vody.
Zevně: zředěnou tinkturu aplikujeme několikrát denně
Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět nemoci či symptomy.
Zdroje: vitalia.cz
https://www.by­linky21.eu/re­cepty/domaci-tinktura-z-aloe