tendruhy

Co pomůže zmírnit pálivou pachuť na jazyku?

Dobrý den, teď to mam prakticky dennodenně, takové nepříjemné pálení na jazyku. Chci se teda zeptat, čím bych tu pachuť mohl mírnit (jakou potravinou, přípravkem z lékárny apod.) Jinak mám tušení, čím by to mohlo být způsobeno, konzumuji hodně mléčných výrobků, hlavně jogurtů, a pak taky třeba hodně slunečnicových semínek. Ale i když vím, co to nejspíše způsobuje, tak po tom jogurtu vždycky sáhnu, připadá mi to jako závislost.

Chci jen vědět, čím tu pachuť v puse mohu zmírnit, díky

Odpovědi
EKSOT123

Zkus předtím jogurtem rozkousat kousíček rdesna peprník. (Roste skoro všude, mělo by růst i u vás.) Potom tě bude tak pálit jazyk, že ti ten jogurt vůbec nebude vadit…