Kryšpín

Deprese u školáků byla v socialismu a v normalizaci o kolik větší než nyní?

Každý 3 školák v 9 třídě trpí depresemi celkově 40% má střední a těžké deprese.
Zdroj. TN.CZ

Odpovědi
Drap

Nebyla větší, byla téměř nulová. Za mé školní docházky nepamatuji, že by měl někdo deprese a škola jsme byli poměrně velká.

elkon

Dříve slovo deprese nikdo neznal. Dnes je to „v módě“.

led

Zajímavé je, že dětská deprese nebyla příliš rozšířená mezi venkovskými dětmi ve srovnání s epidemií „deprese a beznaděje“ ve městech.
Naprostá většina školáků za socialismu prostě neměla na deprese čas. Tito školáci měli svůj volný čas (mimo výuku) využit spíše pro svůj fyzický a duševní rozvoj v různých zájmových kroužcích a ne pro bezcílné potulování se po ulicích, jak to vidíme dnes, zejména ve městech.
Tento „luxus“ deprese a beznaděje se projevoval, byť v malém %, hlavně v rodinách a u lidí s nadprůměrnými příjmy. Dnes je procento „depresí“ nepoměrně vyšší, a to i vzhledem k současné značné roztříštěnosti společnosti.

led

Drap,
deprese dětí a mládeže byla i za socialismu, jenom nebyla tak výrazná.