(O_o)

Existují i průmyslové uměle namíchané minerálky z destilované vody a s přidáním minerálů v prášku?

Zdravim, existuje trend ve svete udelani umele mineralky, kde to neni ekonomicke ziskávat z přírodních pramenů. Pripadne existuje nejen instantni mineralka, ale treba i umele vytoreny podzemni mineralni pramen – ve svete nebo v tuzemsku.

Odpovědi
da ny

Zda někde ve světě, při nedostatku pitné vody, netuším. Nezajímám se.
Z destilované vody, u nás sotva ….., to by, těžko někdo riskoval.
Jedna z nedaleko stáčených minerálních vod (modrá plastová lahev) je z důvodu „dobrého“ prodeje, trvanlivosti na pultech obchodů (bez háďátek/usaze­ninách, v kdysi skleněných lahvích) je 5 – 7 x filtrovaná.
Přírodních bublinek a minerálů téměř zbavená. Zpět se dodávají uměle.
Další světoznámá minerální voda zdejšího kraje (seriál o jejím zakladateli), je v současné době míchána s jinou, zpět sycena. Před lety mívala daleko více přírodních „bublinek“ a jinou chuť. Troufám si říci, že se v současné době u nás nikdo výrobou umělých minerálních vod neobtěžuje. Jiných vod včetně tzv. kojeneckých, pramenitých, ano.

Ametyst

Odhadovala bych, že z důvodů obecně známé chamtivosti je minerální voda nahrazena obyčejnou vodou, hlavně ta chemicky ochucená.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.