(O_o)

Existují ještě dnes nějaké bělošské kočovné národy?

Ahoj, pokud ano asi bych je hledal v JAR, Rusku či australii,…

Odpovědi
autacek

Tak daleko nemusíš, Rómove jsou prý také běloši.

Pepa25

„Bělošské“ je trochu problematické kritérium (co lidé z Blízkého východu?), ale nomádským způsobem života žijí něktetré pastevecké národy či kmeny, např. část Beduínů nebo třeba část paštunů (Kučiové) v Afgánistánu:

Zdroj: https://www.rfer­l.org/a/afgha­nistan-pakistan-kuchis/275391­95.html?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

(O_o)

okej tak kdyz skrtneme Romy, kteri maji blize k indum nez evroamrickemu vzezreni cloveka

Kepler

Ti všichni jmenovaní, Indy vč. Romů počínaje, patří do indoevropské rasy. Není to jen barva kůže, ale i mírně odlišná anatomie, která rasu identifikuje.

Pepa25

Co je proboha „euroamerické vzezření“? Třeba Turci nebo Židé, ti už pro vás nejsou dostatečně „bílí“? Laponci ve Finsku?