Hoax, alebo pravda? „únik“ zo stretnutia na americkej ambasáde v Kyjeve…

Podľa informácií, ktoré získali ukrajinskí novinári priamo od zamestnancov americkej ambasády (hovoria tomu „únik“)
Americký veľvyslanec žiadal, aby Jermak (politický stratég) a jeho tím zastavili všetky intrigy a provokácie proti hlavnému veliteľovi ozbrojených síl Ukrajiny Zalužnému, „nezasahovali do jeho práce“ a vo všeobecnosti „ani neuvažovali o vydávaní ďalších smerníc Generálnemu štábu Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorá podlieha priamo Pentagonu.“

Prezidentský tím bol upozornený, že Zalužný nie je ich podriadené oddelenie, že o všetkom v tejto časti rozhodujú a budú rozhodovať Američania a Zelenskij musí pokračovať v šaškovaní vo verejnom priestore. Toto je oblasť jeho zodpovednosti. Hrá rolu klauna, Zalužný – rolu bojovníka.

Preto sa pýtam
1 – Je to Hoax, alebo pravda?
2 – veríte, že „Generálny štáb Ozbrojených síl Ukrajiny, podlieha priamo Pentagonu?“
3 – Kto vlastne bojuje proti Rusku a riadi „obranu“ na území Ukrajiny"?
4 – Na Ukrajine ide hlavne o „bojový“ stret politiky a ekonomiky USA a Ruska?

PS.
vzhľadom na informáciu z viacerých informačných zdrojov (USA, UA, RF, Sk) neuvádzam konkrétny zdroj informácie

poznámka:
Kto je to Zalužnyj, „Železný generál, vďaka ktorému Ukrajina odoláva presile“… https://braine­e.hnonline.sk/not­sorry/news/spo­locnost/svet/26432­032-zelezny-general-vdaka-ktoremu-ukrajina-odolava-presile-kto-je-valerij-zaluznyj

Nejlepší odpověď
aliendrone

Mají Banderovi pohrobci asi brigádu amerických vojenských poradců? MAJÍ!
Jakožto ženě-nevojačce Vám milostivě odpouštím čarokrásná! Je pochopitelné, že nemůžete vědět JAK TO CHODÍ, když má nějaká bojující strana vojenské poradce.

ŽÁDNÝ VELITEL si nedovolí jít proti „doporučení“ poradce (a ten poslouchá rozkazy KOHO?), leda by to dostal NAŘÍZENO. Třeba klasická ukázka války ve Vietnamu byla až do přímé intervence USA „válkou poradců“. (BTW – jako vojenský poradce jižního Vietnamu byl svého času i pozdější velitel „Pouštní bouře“ generál Norman Schwarzkopf)

Velmi kuriózní situace byla kdysi v etiopsko-somálském konfliktu, kdy OBĚ strany disponovaly SOVĚTSkÝMI vojenskými poradci. NJN, bubakinské problémy jim byly bližší.

Fascinuje mne Vaše snaha „otevřít oči“ těm přibržděným. Ti, kteří DODNES nepochopili VOCOGO, to NEPOCHOPÍ NIKDY! Chápání je projev inteligence, zdravého úsudku apod. věcí a kde NIC NENÍ ani čert nebere! ;) :D :D

Další odpovědi
zjentek

Led, vy ste sa teraz zobudila zo zimného spánku? Bo normálne bolo potreba tak urobit už niekedy/kedysi v marcu 🤷‍♂️
…Ale chápem, otázka dobrá pre tých, ktorí potial (pol roka) verili konšpiráciám. (;

Drap

1, Těžko říct, ale ne nadarmo se říká na každé šprochu pravdy trochu
2,Vypadá to tak, i když že je to pravda nikdo ze světových politiků nemůže z pochopitelných důvodů přiznat.
3 USA a nato za vydatné pomoci celé EU
4, Ano

jeoce.com

Od té doby co naše média začala tvrdit, že Rusové sami sebe ostřelují v jaderné elektrárně v Záporoží to už nesleduji. Jinak kde si přišel na to, že Rusové jsou na Ukrajině v přesile?

led

jeoce.com, nepíšem nikde, že „Rusové jsou na Ukrajině v přesile“, aj keď ste možno takto pochopili myšlienku z alegorického obrazu „Dávid a Goliáš“:
„Možno ste sa kedysi ako chlapec zúčastnili zápasov a všimli si, že vyhrával nie vždy silnejší, ale ten, kto vedel v správny moment "položiť súpera na lopatky“, bez ohľadu na jeho fyzickú silu."
Presila na bojisku nemusí vždy znamenať presilu vojakov a väčšie množstvo použitej ničivej techniky… Dobrý stratég použitím lepšej taktiky než súper dokáže zvíťaziť aj pre menšom množstve svojich síl.
Navrhujem vám pozrieť občas aj do histórie a hlavne premýšľať…

led

zjentek, v tom čase, bola takáto otázka prakticky nevhodná pre jednostranný pohľad laikov úzko smerovaný „pohľad nenávisti“ voči všetkému, čo nebolo v záujme skutočných vinníkov vojny.
Len pozrite spätne na tejto stránke, koľko útokov na pravdu tu bolo hodnotené najvyššími odmenami a škode, že nie je evidencia, koľko príspevkov odhaľujúcich skutočnosť bolo zmazaných… (aj mojich). Nie som totiž odkázaná len na české a slovenské zdroje, ale aj na americké, anglické, ukrajinské i ruské, a ďalšie, aj keď niekedy sem zdroj zámerne neuvediem. Je to preto, lebo si informáciu overujem aj v proti sebe hlásajúcich médiách.
Možno ste sa kedysi ako chlapec zúčastnili zápasov a všimli si, že vyhrával nie vždy silnejší, ale ten, kto vedel v správny moment „položiť súpera na lopatky“, bez ohľadu na jeho fyzickú silu.