kurec

Jak dlouho je potřeba se stýkat s člověkem aby se z vás stali nejlepší kamarádi BFF?

Stačí 1 rok? Nebo to záleží člověk od člověka?

Odpovědi
Disraeli

Nejlepšího přítele je v první řadě třeba najít a poznat – sebe i to ideální přátelství (odhalit ho, vybudovat ho – často se to ani budovat nemusí, spíš to jde automaticky,oproti třeba partnerskému vztahu). A to může být proces (dlouhodobější) anebo i otázka velmi krátké doby.

Potkáš člověka a můžeš si s ním po chvíli sblížit víc, než s kámošemi, které znáš dlouhé roky. Strávíte spolu pár dní, vyjímečně se pobavíte a zjistíte velmi brzy, že si skvěle sednete a dokážete se bavit o čemkoli… Za týden už z vás kldině můžou být nejlepší přátelé.

Nejenže to záleží člověk od člověka (což je pravda), ale taky záleží na obou těch lidech, jací jsou zrovna teď a kde se zrovna nacházejí, v jaké jsou náladě, rozpoložení, apod. (a člověk před 10 lety nebo teď – může být osobnostně/povyhově dost odlišný – i s jinými zájmy, názory atd), a pak hodně na situaci a jak se co semele/vyvine. Tj. i třeba otázka „štěstí“ nebo prostě vedlejších faktorů, které my neovlivníme – Jako třeba při seznámení nebo na počátku přátelství.

agentpv

Já to mám 1 – 2 roky, jak pro přátelství, tak i pro pevný vztah s potenciální partnerkou. Kolikrát si třeba v hospodě s někým dobře pokecám, rozumím si s ním, ale nemám potřebu se s ním vídat, kamarádit … a naopak někteří mí dobří kamarádi mi byli zpočátku nesympatičtí…

elkon

To je u každého jiné. Nedá se to určit. Něco jiného je být kamarádi a něco jiného je přátelství.

cappuccino

Casove to nelze urcit. Ale staci s nim prozit 1–2 krizove situace a mas jasno!!