Kryšpín

Jak nazvat dezinformaci, když se později zjistí, že je to informace?

Může to být od vlády, která slibuje nesplnitelné, od médií, prostého lidu i od dezolátů, jednoduše z dezinformace je informace.

Nejlepší odpověď
aliendrone

To je fuk, do té doby, než se na to přijde, tak tě systém/vláda zavalí TAKOVÝM množstvím lží, že si na to ani nevzpomeneš. A na pořadu dne je jiná „vládní pravda“. Tak proč to řešit? 😉 😁

Další odpovědi
Ametyst

Když se nad “dezinformací” strhne (mediální ) mela, tzv. dezinformátor je popliván, nálepkován, znemožněn, média si ho vychutnají, tak škoda už byla nadělána. Protože vláda a media tuší nebo vědí, že je to pravda. Pro pravdu se přece nejvíc vztekají. Když se už naplno ukáže, že měl pravdu, nikdo se mu neomluví, a jede se dál, zapomeňte. Proto taková dezinfo-informace nemá pojmenování: ti, kdo plivali , to už chtějí rádi zapomenout, a rozhodně si nesypou popel na hlavu.

led

V súčasnosti platí heslo:
dezinformácia je informácia, ktorú podáva nám neprijateľný subjekt. Ak rovnakú informáciu podávame my, je to pravda

elkon

Informace je potřeba ověřovat z více zdrojů, pak teprve můžeme říci, jestli je to dezinformace. „Střílet od boku“ se nevyplácí, aspoň to pak není potřeba dementovat.

Pepa25

Pořád dokolečka, jak u blbých, ale co se dá dělat: každá dezinformace je vždy i informace, ale bohužel s tou charakteristickou, která z ní činí to dez- : buď je nepravdivá, zavádějící nebo s posunutým kontextem. Z dezinformace se nemůže stát infromace a naopak.

Pár příkladů s „populárním“ covidem: „Podle poznatků, které máme, chrání očkování proti těžšímu průběhu nemoci“ je informace. „mRA vakcína je nebezpečná genová manipulace“ je dezinformace.

Co se mění, je svět kolem nás a naše názory. Názory nejsou informace, takže nemohou být ani deinformace, ale to znamená, že nemohou být za ně ani označovány.

„Myslím, že by se měli očkovat všichni, včetně dětí, a to prorože …“. Myslím ,že očkovat děti je zbytečné, protože …" atd.

Pepa25

led: zásadně nesouhlasím. Samozřejmě, pokud někdo šíří dezinformace se dost zásadně zvyšuje riziko, že další jeho výstupy budou opět dezinformace. Ale dezinformace je dezinformace pro svůj obsah, ne kvůli svému šiřiteli. Pokud si to nemyslíte, prosím dokažte opak.

led

Krátce
Mnoho informací se zkrátka posuzuje podle toho, kdo je řekl. Ne podle její myšlenky.
Nehodlám polemizovat s vašim zkresleným dezinformačním povědomím, dokud nezačnete skutečně a ne slepě diskutovat.

Pepa25

led – pouze jsem vás slušně požádal, abyste se pokusila svůj názor nějak doložit. Je jen váš problém, že to nedokážete.

led

S vašim „slušným“ spôsobom diskusie, v ktorej si vyberáte len vám vhodné fakty, prekrúcate základné pravidlá diskusie.
zdroj:
https://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/50157

aliendrone

Líbímise, jak Pepa25 krásně definuje: „buď je nepravdivá, zavádějící nebo s posunutým kontextem“ a kousek pod tím vypálí: „Podle poznatků, které máme, chrání očkování proti těžšímu průběhu nemoci“. BEZ dalšího, jen tak. ANO, je to informace. A dokonce JE pravdivá.

Otázkou je nakolik chrání, protože známe víc než dost případů, kdy NEOCHRÁNILA. Navíc – ona je dokonce PRAVDIVÁ informace toto: „Vakcína způsobuje těžké zdravotní následky a dokonce i úmrtí!“ A o5 je otázkou nakolik.

BTW – vakcíny JSOU genovou manipulací, ovšem nemanipulují s geny v buňěčném jádru (prý). Což mě coby laika svého času chvilkově uklidnilo, ale jen do doby, než mi profík/odborník vysvětlil, jak moc důležité jsou genetické informace v jiných částech buňky (a to i s ohledem na DĚDIČNOST, úpo jsem čuměl)!
Každopádně vakcíny JSOU genetickou manipulací a i já laik chápu, že KDYBY NEBYLY, tak by prostě NEFUNGOVALY (o5 mi byl vysvětlen podrobně způsob funkce mechanismu).

Zbývá tedy dořešit, zda-li Pepa25 z neznalosti/omylem tak kategoricky tvrdí co tvrdí NEBO jde o úmyslné opominutí, potažmo tedy o informaci „s nepravdivým, zavádějícím nebo s posunutým kontextem“. S ohledem na dosavadní zkušenosti, kdy se Pepa25 mýlí VŽDY „ve prospěch vlády [jakékoliv!] / systému“ (což pokud nejde o úmysl je statisticky KRUTĚ nepravděpodobné), LZE s klidem v duši vzít jako hotovou věc. 😉 😁

Pepa25

alien: ano, to bez dalšího, jen tak nebylo správně. měl jsem dodat: uvedl ten a ten toho a toho dne. Tehdy to byla informace, která se nestala nikdy nezinformací, i když o půl roku někdo jiný (nebo i stejný člověk) mohl říct něco jiného. A O TO TU JDE.
Co se týká měnění genů viz https://napra­voumiru.afp.com/vak­cina-proti-onemocneni-covid-19-nemeni-dna-pacientu

aliendrone

Pepa25>>> WOW, nečekal jsem potvrzení mého příspěvku (tedy že vakcína NEMĚNÍ JADERNOU DNA). Ovšem jak jistě víš, existuje i NEJADERNÁ DNA (např. mitochondriální) a TU UŽ VAKCÍNA MĚNÍ (jak jsem psal, kdyby ne, tak by nic nedělala/nefun­govala). A tomu se JISTĚ NÁHODOU článek vyhýbá. 😉

A JAK MOC taková nejaderná DNA je důležitá (i z hlediska DĚDIČNOSTI)? Inu, nech si to vysvětlit třeba od nějakého hemofilika, bude ti to RÁZEM JASNÉ. 😉 😁 😁

Pepa25

alien: sorry, ale na téma DNA nejsem schopný diskutovat, moje mizerné znalosti biologie mi to neumožňují. Pouze vím, že pomocí DNA nesmyslně argumentovali odpůrci očkování, což bylo vyvráceno např. na odkaze, který jsem uvedl. Nepochybuju, že někdo našel další argumenty, které v článku nejsou, když na to přijde, internet je plný molekulárních biologů 🙂