Avatar uživatele
(O_o)

Jak se nakupovali GIFy, písničky a obrázky do mobilu ze zadní strany časopisu ABC?

Zdravim, viz fotka. Na zadni strane casopisu ABC i jinych byla vzdy stranka s reklamou pro nakup digi obsahu do hloupych mobilu. Jak se nakupoval? Pamatuju si, ze u kazde položky byl nejaky kod, ten se nejspis posilal SMS na to cislo a MMS sluzby pak po odecteni nabiteho kreditu ze SIMky prisel obrazek aj. Pamatuju si to dobre?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1129 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Pamatuji si to stejně jako to píšeš. Po odeslání „prémiové SMS“ (tedy o dost dražší, než obyč. SMS), na uvedené tlf číslo s kódem patřičného obrázku ti dorazila automaticky MMS. A NEMUSELY být ani aktivovány „datové služby/tarify“ (tenkrát se tomu říkalo WAP myslím), aby to fungovalo, obsah přišel formou MMS. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

No ono to zaprvé nebylo vždy, v době, kdy jsem ABC četl já, tak ani mobily nebyly. A zadruhé, jestli si to nepamatuju blbě, tak to stejně fungovalo jen na vybraných značkách, najmě tedy Nokia. Jinak princip popsal správně aliendrone. Jen doplním, už to fungovalo i v dobách před MMS, právě na těch Nokiích – ony podporovaly nějaký speciální formát SMS. To jsem se vždycky smál, jak někdo může za pár hloupých pixelů zaplatit takovou šlehu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek