(O_o)

Jak se nakupovali GIFy, písničky a obrázky do mobilu ze zadní strany časopisu ABC?

Zdravim, viz fotka. Na zadni strane casopisu ABC i jinych byla vzdy stranka s reklamou pro nakup digi obsahu do hloupych mobilu. Jak se nakupoval? Pamatuju si, ze u kazde položky byl nejaky kod, ten se nejspis posilal SMS na to cislo a MMS sluzby pak po odecteni nabiteho kreditu ze SIMky prisel obrazek aj. Pamatuju si to dobre?

Odpovědi
aliendrone

Pamatuji si to stejně jako to píšeš. Po odeslání „prémiové SMS“ (tedy o dost dražší, než obyč. SMS), na uvedené tlf číslo s kódem patřičného obrázku ti dorazila automaticky MMS. A NEMUSELY být ani aktivovány „datové služby/tarify“ (tenkrát se tomu říkalo WAP myslím), aby to fungovalo, obsah přišel formou MMS. :)

cochee

No ono to zaprvé nebylo vždy, v době, kdy jsem ABC četl já, tak ani mobily nebyly. A zadruhé, jestli si to nepamatuju blbě, tak to stejně fungovalo jen na vybraných značkách, najmě tedy Nokia. Jinak princip popsal správně aliendrone. Jen doplním, už to fungovalo i v dobách před MMS, právě na těch Nokiích – ony podporovaly nějaký speciální formát SMS. To jsem se vždycky smál, jak někdo může za pár hloupých pixelů zaplatit takovou šlehu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.