(O_o)

Jak se nazývá bonus zaměstnavatele pro změstnance v podobě toho s čím podniká? Např. ČEZ dá elektřinu zadarmo k platu

takovy barter/bonus k vyplatě.

Nejlepší odpověď
Nassin

Kdysi to byly deputáty. Třeba horníci dostali deputátní uhlí, zemědělci obilí a brambory, nádražáci jízdné i pro své rodinné příslušníky zdarma, a tak to bylo v mnoha národních podnicích.

Další odpovědi
paul1

Byly by to naturálie, remunerace, viz odkazy:

http://www.uni­um.cz/materia­ly/0/0/mzdy-m24036-p1.html

Zdroj: https://www.vyznam-slova.com/Remu­nerace

PepasAvalonu

Zaměstnanecké benefity?
Zaměstnavatelé často davájí svým zaměstnancům nějakou slevu nebo zvýhodnění v tom, v čem podnikají. Zaměstnanci jsou většinou taky odběratelé/zá­kazníci. Krom motivace a nalákání na pracovní místo je to taky forma propagace. Šťastný, spokojený a zvýhodněný zaměstnanec pak dál hlásá dobré jméo firmy mezi známými a jinde. Bohužel si to některé firmy kazí tím, že zaměstnávají hloupého vedoucího a mají horší pracovní podmínky, takže pak zaměstnanec firmu vůbec nevnímá dobře a spíš ji ještě pomlouvá – pracovní benefity mu tu špatnou práci nezpříjemní. Pak takové benefity přídjou vniveč a namísto, aby byly pro zaměstnavatele investicí (do porpagace), jsou pro něj pouze nákladem.

Rokio

naturálie

brazdarom19

Taky bych řekl, že se jednoduše jedná o zaměstnanecké benefity. Takové už dnes nabízí spousta firem a mohou mít různou podobu. Já například ve své firmě jako benefit nabízím úrazové a životní pojištění. Mám sjednané pojištění pro firmy u https://www.me­tlife.cz/skupi­nove-pojisteni/skupinove-pojisteni-pro-firmy/ které mi právě toto dovoluje. A myslím si, že v dnešní době se něco takového určitě hodí mít.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.