orwell

Jak se tam ten šutr dostal?

Krišnova koule, viz https://www.ex­trastory.cz/kris­nova-maslova-koule-po-staleti-vzdoruje-fyzikalnim-zakonum
Máte někdo nějaký nápad?

Nejlepší odpověď
Kepler

Do tvaru koule to má dost daleko. Proč by takový útvar nemohl vzniknout erozí? Viděl jsem i podivnější, třeba ve tvaru hřibu. A jak na tom svahu drží? Nikde není psáno, zda je, či není spojen s podložím, nejspíš se to ani neví.

Další odpovědi
marci1

Těžká otázka. Boží práce? Mimozemské civilizace? 🙂
V tomto případě by se mohlo jednat spíše než o dílo mimozemských civilizací o sílu víry, o božskou energii, která zde mohla být již před mnoha staletími a kterou vystavěním celé řady unikátních chrámů věřící hinduisté, buddhisté či džinisté znásobili. Konkrétně džinismus je systémem indické filozofie, jehož základní myšlenkou je ahinsá (nenásilí) a respektování veškerého života, tedy nejen lidí, ale i zvířat a rostlin. Důležitá je také zásada anekantavanda, která pramení z ahinsy, tedy mnohostranného pohledu na svět. Džinisté nepotlačují žádnou pravdu, byť by byla odlišná od jejich víry, a svět (vesmír) je podle nich „nevznikající a nezanikající“ (nebyl stvořen a ani nebude nikdy zničen). Svět je podle této víry stvořen ze šesti prvků – duše, dharmy (zákonnosti), adharmy (bezzákonnosti), prostoru, času a hmotných částic. A zde by mohla být odpověď- u tzv. Krišnovy máslové koule funguje právě bezzákonnost neboli adharma. Alespoň místní v to rozhodně věří…
Luisa Epulare z Institutu doktora Franka
https://www.spi­rit.cz/index.php/64-titulni2/18375-pravda-nebo-lez-zahada-stvoreni-krisnovy-koule

Emefej

Hříčka přírody, dílo eroze. Tys nikdy neviděl viklan? Já znám jeden, která má hmotnost přes 25 tun a šlo ho rozkývat jednou rukou. Dnes už je podepřen klíny, protože ho hlupáci vyvraceli z lůžka. Vím o jednom malinkém, asi 5 t a ten rozpohybuješ jedním prstem a vždy se vrátí do původní polohy.

zjentek

Podle mého v tom má prsty někdo z božstev samotného Krishny.

Haré Krišna!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Sohlas s Keplerem, ale s podložím spojen nebude. Jestli se nepletu, tak v okolí jsou vidět další šutry, jenom ne takové macaté. Z praxe z lomu si myslím, že by převrácení bylo snadné i bez slonů, ale ne zas tak snadné, jak by se zdálo.