zjentek

Jaký je smysl a účel využití vertikutátoru?

Nejsem líný si informace vyhledat na internetu. Proto taky nejsem líný zeptat se také zde (a fčil, elkon, mudruj- máš prostor).

Má podle vás vertikální řez trávníkem hlubší význam?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Odstraní krásně mech z trávníku, a provzdušní ho.

Další odpovědi
elkon

Nejlepší je koupit si zařízení a nevědět co má dělat. To hlava nebere.

zjentek

Elkon, kušuj! Pučil jsem si, od hodné sousedky, jasný? 🤦‍♂️

zjentek

Ametystík, já to zkusil na kousku a mech nože prořezaly, bohužel však neodstranily. Netuším kde dělám tesař díru 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️… chování vertikutátoru v praxi se v mém případě diametrálně liší od teorie, tedy VEŠKERÝCH článků (báchorek) na internetu. 😕

Ametyst

Zjentku, možná se dá vyměnit válec za jiný, který umí víc. Nevím, u kterých typů to jde.

zjentek

Ano, pak jsou tam, vedle nožů, ještě „drátky“. Ty „umí“ vyškubat kompletně celej trávník! 😐