Rokio

Je dobré, pokud kočka zabíjí, ale nejí myši?

Vždyť ty myši jsou odporné. Proč by kočka měla myši konzumovat? To nestačí, že je kočka usmrtí a majitel kočka je pak uklidí? Už tím hodně člověku pomůže.

Některé kočky mají vybraný jazýček a nechtějí jíst takový hnus.

Odpovědi
Aquamen

Jednoduše proto, že myši jsou pro kočky snadný cíl. Podobně jako ptáci, kteří jsou další oblíbenou kočičí kořistí, i myši mají ideální velikost pro malé kočičí tlapky a když jsou chyceny, příliš nezápasí. Kočka je lovec, který rád pronásleduje svou kořist, dokud ji nevyčerpá.