fidočoč

Je indukce dobrá pro kokosové uhlí?

Rád bych se zeptal, zdali má někdo zkušenosti s rozpalováním kokosového uhlí do vodní dýmky na indukční spirále a pokud ano, tak jaké (doba žhavení, kvalita, rozpad uhlíku apod.)…nejlepší způsob je asi plynový žhavič, ale pro příležitostné kuřáky vodních dýmek jako já je to zbytečný luxus, vodnici dávám tak jednou za dva týdny.

Odpovědi
dr.luha

Indukce není stavěná na 600°C, i když krátkodobě to zvládne. Pokusně jsem na něm rozžhavil a spálil kus alobalu, když jsem ho přesvědčil, že je na něm jakoby položený hrnec. Navíc je pod sklem termistor, který vařič vypne při vyšší teplotě. Sežeň si KNO3 a po smíchání s uhlíkem bude dýmka žhavit jak Etna. KNO3 se oficiálně používá i při výrobě tabáku do cigaret.