Savier

Je introverze dar, nebo prokletí?

Jsem introvert. Občas mám výčitky kvůli tomu, že bych měl chodit víc mezi lidi. I okolí mi to dáva občas najevo. Jsou výčítky na místě?

Nejlepší odpověď
annas

už jste se jednou ptal
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/introverti-maji-tezsi-zivot-nez-extroverti

Uvědomte si, že že jste se tak narodil, život je dar, Introverze se nedá změnit na extroverzi, . ale čistý introvert nenexilstuje, stžejně jako extrovert. Vždy se objvjoí znaky zk jiného temperamentu. , jen je třeba se zamyslet nad některými projevy a upravit je. Víte, zda extroverti nezávidí introvertům.?

Co je lepší, introvert či extrovert?
Na tuto otázku neexistuje správná odpověď. Každý typ osobnosti přináší odlišné vlastnosti, silné a slabé stránky při budování vztahů, práci a rozhodování.
Je důležité pochopit hlavní rozdíly mezi extroverty a introverty. Může to mít hluboký dopad na to, jak se pohybujete v svých vztazích, v zaměstnání

Berte, že život je dar, nevíte, zda je extrovert spokojený sám s sebou, protože může být nespolehlivý, i když je zábavný., nemusí být tolerantní. . Klady: otevřenost, výřečnost, dobré vyjadřovací schopnosti … Berte to tak, že člověk je takový, jaká je jeho činnost. Člověk není nic jiného než jeho život.“ Nic není černobílé,, Introverze se týká spíš melancholiků a flegmatiků. A pak jsou tu ještě klady. ..
Introverti se vyznačují propracovaností a rafinovaností, milují krásu, literaturu, hudbu a poezii. Většina z nich má vysokou inteligenci a různé nadání. Díky jemnosti duše jsou ve své práci vynikající. Aby se zabránilo tvorbě introverze a vyvinula odolnost vůči nepříznivým okolnostem, musí se tito lidé naučit ovládat emocionální reakce. Poté se mohou stát sociálními jedinci a jednoduše se vyrovnat s jakýmikoli úkoly a obtížemi. Melancholický jedinec by měl navíc pečlivě vybírat své prostředí a komunikovat s důležitými lidmi.
https://idress-cs.techinfus.com/tem­perament/melan­holik/

Uvědomte si, že jste takový, jaké jsou vaše myšlenky,. j

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/1113-jean-paul-sartre-clovek-je-takovy-jaka-je-
Jsem jakej jsem a takovej budu
Všechny svoje další kroky nechám na osudu
Jsem jakej jsem a takovej chci bejt
Nebudu se měnit jenom proto, že jsem jinej

Nebo

"Pokud jsem já, kým jsem, protože jsem, jaký jsem, a pokud jsi ty, kým jsi, protože jsi, jaký jsi, pak já jsem já a ty jsi ty. Ale pokud jsem já, kým jsem, protože ty jsi, jaký jsi, a ty jsi, kým jsi, protože já jsem, jaký jsem, pak já nejsem já a ty nejsi ty!“ — Menachem Mendel z Kocku

https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/buresova-eva/jsme-jaky-jsme-1042995

Introverze je zvláštním stavem duše a psychiky. Je jenom třeba včas si to uvědomit a brát to jako dar, ne jako prokletí. Pokud jste introvert, podívejte se eo zrcadla , a řekněte svému odrazu v zrcadle, „JSI ÚPLNĚ V POŘÁDKU“. A pochopte, že být introvert je naprosto normální. Berte se, jací jste.

Źilete jen jednou, pokud žijete správně, nezáleží na tom, zda jste introvert či extrovert.
Mae West

Jasně to vystihují slova indického duchovního vůdce Mahátmy Gándhího:

„Udržujte své myšlenky pozitivní, protože vaše myšlenky se stávají vašimi slovy. Udržujte svá slova pozitivní, protože vaše slova se stanou vaším chováním. Udržujte své chování pozitivní, protože vaše chování se stává vašimi zvyky. Udržujte své návyky pozitivní, protože vaše návyky se stávají vašimi hodnotami. Udržujte své hodnoty pozitivní, protože vaše hodnoty se stanou vaším osudem
Zdroj: https://www.id­nes.cz/onadnes/vzta­hy/pozitivni-mysleni-zivot-zmena.A221227_094­125_ona-vztahy_pet

Další odpovědi
Rokio

Ne. Je to tvou přirozenou součástí a nikomu tím neškodíš.

elkon

To nelze takto postavit. Něco o tom máš tady: http://www.pros­tezivot.cz/in­trovert_nebo_ex­trovert_co_je_lep­si/

Filip84

Savier, v Sovětským svazu vyvinuli produkt s názvem voda tabletnaya: to vezmeš láhev, hodíš do ní 1 tabletu vody tabletnaye, zaleješ to 1,000 ml čisté, pitné, vody, počkáš pět minut a máš 1,000 ml čisté, pitné, vody! 😎😂 A na otázku, proč máš zalévat čistou, pitnou, vodou tabletu, když i bez ní budeš mít čistou, pitnou, vodu, opravdu neumím odpovědět! 🤣👌

Stejně tak Ti nikdo nemůže darovat introversi do doby, než v SSSR uvedou na trh injekce Introvertinu. V SSSR se experimentovalo s injekcemi proti mrazu, v KLDR mají injekce „proti všemu“, ale injekce introvertinu, zatím, nejsou. Bohužel, život není krásný. Víš co, kdyby se zrušily ty sankce proti KLDR, je možné, že jako výhledově by něco bylo, ale zatím to fakt nehrozí! 😂😂🤣

Ne, vážně: introverse neexistuje! Logicky, protože za introversi je považován deficit extraverse. Proto Ti, poněkud, nikdo nemůže introversi dát, eo ipso, introverse nemůže být darem. Ars logica, mater philosophiae.

Ale jinak: co to je introverse? To, přeci, nemá nic společného s tím, chodíš-li mezi lidi? Jde o něco úplně, ale úplně jiného – jde o to, kam směřuješ svou energii, zda jsi retrospektivní, nebo zaměřený vně. Já jsem, třeba, extravertní docela hodně a laicky bys to do mne vůbec neřekl, nepůsobím tak.

Poznáš to podle toho, jak „dobíjíš baterky“, ale ani to není stoprocentní, já to mám, třeba, cca 1:1. Každopádně introverse je deficit extraverse, nic víc, nic míň.

JK2021

Je to oboje zároveň, respektive to závisí na úhlu pohledu.

cappuccino

Savier, ale i introverti mohou chodit do spolecnosti! Jenom se tam chovaji trochu jinak, nez extroverti.
Dejme tomu, ze pujdes na fotbal nebo na hokej. Dav bude kricet, ale ty si tu hru vychutnas v tichosti pro sebe.
Nemel by ses zahrabavat doma. Pak nebudes mit vycitky.
Ale zalezi to na tobe, jaky chces zit zivot.

Savier

elkon: Díky. Zajímavé čtení.

elkon

Není zač.