Kryšpín

Je možno veřejně pomlouvat Palestince bez postihu?

Včera jsem nahlédl do diskuze na Seznamu někteří borci mají názor, Palestince vybombardovat, vyhladovět a vyhubit.

Odpovědi
elkon

Tak nenahlížej do diskuse a budeš mít klid.

led

Apage satanas!
Na každé straně válčících stran jsou dobří a špatní lidé. Mnozí páchají zlo z nevědomosti, nebo ze strachu. Proto je třeba rozlišovat, kdo jedná tak, jak jedná, kdo koná zlo a kdo proti zlu bojuje, nebo zlo trpí, bez ohledu na to, ke které válčící straně patří. Zločinci i oběti války jsou na obou stranách.
Generalizovat, jak to dělají médiá a politici, a stavět se na stranu jedné válčící strany z vůle jejího establishmentu, znamená uvádět v omyl ty, kdo neznají důvody a problematiku války.
Kdo stojí ve stínu za oficiálními představiteli války a podněcuje je k boji ve snaze získat z něj co největší zisk?

Alesh

Pleteš si pojmy „pomlouvat“ s nabádáním k trestným činům vražda, genocida atd. Takovéto nápady mají pomatenci jako jsou třeba někteří ti Palestinci, a jak vidno i mezi Čechy, ale i jinými národnostmi, se tací evidentně najdou. Snižovat se na úroveň teroristů, byť třeba jen v názorové rovině, určitě není dobrý přístup.