Kryšpín

Je vhodné vyznamenat Mašíny či nikoliv?

Blíží se den kdy Hradní pán bude rozdávat metály řada politiků navrhuje bratry Mašíny, proběhlo médií bojovali proti komunismu a zabili představitele režimu.
Podle mého názoru zabitý pokladník a podříznutý příslušník VB nebyl představitel režimu.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Není to vhodné. Už Havel je mohl vyznamenat, ale odmítl to. U toho bych zůstal.

Další odpovědi
Drap

Nemohu a ani nechci hosnotit pana prezidenta, alr u mne vtah zůstane vždy vrahem. Co je to za hrdinství podříznout svázanému chlapovi krk?

elkon

Vrahové, kteří nebyli schopní sami ničeho, tak využili nevinné civilisty pro své choutky. Těm může navrhovat (a potažmo předávat) vyznamenání jedině kretén.

OSHO

Vyznamenání by mělo být jenom ve sportu zde jsou jasná pravidla, takže žádné vznamenání za mír nebo pro Mašíny

Kelt

Nelze říct jednoznačné ano nebo ne. Je to už dávno, kdy se událost stala. Jednu dobu se klaníme Němcům, pak Rusům, Američanům .Jedny zatracujeme a druhé málem svatořečíme. Na pomníku T.G. Masaryka je asi 10 zápisů, kdy byl vystavěn a kdy byl zakázán.

zjentek

Mašíni jsou zbabělci navrhněme hrdiny ovšem taktéž do vlády místo těch co nemakají a navrhují nesmysly.

led

Obaja bratia Mašínovi neboli politickí, ale kriminálnici, vrahovia! Spôsob ich protikomunistického odboja boli na úrovni kriminálnych činov v každom politickom zriadení. Aj preto neboli za Havla rehabilitovaní ako protikomunistickí odbojári.

Ak by ste rovnako, ako bratia Mašínoví a ich spoločníci, postupovali aj dnes, boli by ste vyhlásení, nie ako politickí bojovníci, ale ako kriminálnici a vrahovia.
…alebo neskôr poslúžia v politike… aha, to sa vlastne už stalo…