Filip84

Je vousatá žena opačného pohlaví deviant?

Tady: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vousata-zena-je-na-svou-bradku-pysna-pripada-si-sexy-pripada-i-vam-sexy jsem se dočetl: „Pomalu se většině podsouvá, že menšinové úchylky a devianti jsou vlastně normální a v pořádku. Leze to salámovou metodou.

No, to víte: školy mi nedali, v Moskvě jsem nebyl, tak si musím Kindestube doplnit tady.

Já nerozumím jedné, jednoduché věci:

Jestliže ženě opačného pohlaví rostou vousy, jde o nemoc, která se odborně zove hirsutismus – nadměrné ochlupení (L68.0). Hirsutismus je charakterisován zvýšeným růstem pigmentovaných chloupků u žen v místech, kde se typicky vyskytuje ochlupení mužské (tváře, horní ret, brada, krk, hrudník, záda, vnitřní plochy stehen); příčinou bývá zvýšená produkce androgenů ve vaječnících nebo nadledvinkách, způsobují to onkologické nálezy, syndrom polycystických ovarií, adrenogenitální syndrom, což všechno může způsobit zvýšenou aktivu 5Alfa-reduktasy ve vlasových folikulech (mění testosteron na dihydrotestos­teron), případně může být hirsutismus způsoben vedlejším účinkem medikace – léčbou anaboliky, danazolem, cyklosporinem, etc.

Při výrazné nadprodukci androgenů může dojít k virilisaci, tj. k somatickým změnám, které zahrnují vlasové kouty, hrubší hlas, atrofii prsů, zvětšení klitorisu a maskulinní utváření svalstva.

Therapie existuje, ale léčí se to blbě.

https://www.wi­kiskripta.eu/w/Hir­sutismus

Není to žádná „móda“ (ta ženská si to fakt nevybere! 🙃🤢), příkladem může být Helena Antonia z Lutychu (1579 – 1621), dvorní dáma na dvoře polské královny Konstance Habsburské. Její portrait je, také ve sbírce obrazů zámku ve Velkým Losínu; odtud znám hirsutismus já a foto obrazu je dole pod otázkou; na další fotky a základní příběh této ženy se můžete podívat například tady: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Helena_Anto­nia_z_Lutychu, počíst si můžete rovněž tady: https://sumper­sky.denik.cz/vol­ny-cas/do-losin-se-vratila-vousata-dama.html Ti bystřejší, co budou jevit hlubší zájem, si mohou do Google zadat „vousatá žena obraz“ a dát obrázky. 🤓

Tak se ptám:

  • co je na ženské nemocné hirsutismem „úchylného“,
  • co je na ženské nemocné hirsutismem „deviantního“,
  • to se má, chudák, holit, jenom aby si o ní křupani nemysleli, že je „úchylná“ a „deviantní“?,
  • nebo ji mají zavřít někde v „ústav pro vousatý ženy“, jenom aby křupani nebyli pohoršeni vousatou ženou?,
  • nebo co má, vlastně, dělat? 🙄🤦‍♀️

Je mi z toho zle! 🤢👿

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nemoc je nemoc, tu si lidé nevybírají. Pokud je ovšem na svojí nemoc PYŠNÁ a NAVÍC si připadá sexy… co dodat. Možná až jí v klíně naroste pořádný snejk si bude připadat ještě více sexy, muehehehe. 😉

Já bych pochopil, kdyby z toho byla zoufalá (myslím, že pro NORMÁLNÍ ženu by to byla pochopitelná reakce). Ale PÝCHA? 😮 To už mi silně smrdí „bojovou helikoptérou“ či jinou deviací, co nadělám. 😂

Další odpovědi
elkon

Žena opačného pohlaví je nesmysl. Je to žena s hormonální poruchou. Dnes už se to dá řešit, ale tenkrát měly smůlu a kvůli tomu určitě neměly lehký život.
A ten obraz není ve Velkém Losinu, ale ve Velkých Losinách.

aliendrone

elkon>>> Nebuď „stará struktura“. Vážně se k tobě nedostaly alespoň drby o genderové problematice?

Rodiče třeba DNES již mohou být NEJEN tatínek a maminka, ale i tatínek a mamínek, kupříkladu. Navíc se dopouštíš genderové diskriminace, pokud předpokládáš, že žena je automaticky opačného pohlaví. To by ti v pražské kravárně jen tak lehce NEPROŠLO, klidně by tě mohli i zažalovat! Tohle si pohlídej, ve VLASTNÍM ZÁJMU. 😕

Filip84

aliendrone: Dobře, ale to je její věc. Neříkám, že ženská, které se líbí, že má vousy, je úplně ok, ale to nic nemění na faktu, že vousatá je, a že se toho, asi, jen tak lehce nezbaví – opravdu se to léčí blbě, respektive, záleží na příčině. 😅

To je, přeci, úplně jedno, co si o tom myslí – to je její věc, ne Tvá, má, nebo kohokoli jiného, starost. To, jako, když máš sifláka, a jsi z toho zoufalý, tak jsi méně nemocný než ten, který má sifláka a je mu to jedno? 🤷‍♀️ To je, přeci, nesmysl! 😅🤪

aliendrone

Filip84>>> NNN, právě to, co si myslí je klíčové. Víš, třeba takový „běžný tatík“, který souloží „po staru“, tedy se ženou (opačného pohlaví) a myslí si, že „je to OK, v pořádku“, tak i ten může být deviant. To když té ženě je jen 6 let, například. 😉