Avatar uživatele
Filip84

Je vousatá žena opačného pohlaví deviant?

Tady: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vousata-zena-je-na-svou-bradku-pysna-pripada-si-sexy-pripada-i-vam-sexy jsem se dočetl: „Pomalu se většině podsouvá, že menšinové úchylky a devianti jsou vlastně normální a v pořádku. Leze to salámovou metodou.

No, to víte: školy mi nedali, v Moskvě jsem nebyl, tak si musím Kindestube doplnit tady.

Já nerozumím jedné, jednoduché věci:

Jestliže ženě opačného pohlaví rostou vousy, jde o nemoc, která se odborně zove hirsutismus – nadměrné ochlupení (L68.0). Hirsutismus je charakterisován zvýšeným růstem pigmentovaných chloupků u žen v místech, kde se typicky vyskytuje ochlupení mužské (tváře, horní ret, brada, krk, hrudník, záda, vnitřní plochy stehen); příčinou bývá zvýšená produkce androgenů ve vaječnících nebo nadledvinkách, způsobují to onkologické nálezy, syndrom polycystických ovarií, adrenogenitální syndrom, což všechno může způsobit zvýšenou aktivu 5Alfa-reduktasy ve vlasových folikulech (mění testosteron na dihydrotestos­teron), případně může být hirsutismus způsoben vedlejším účinkem medikace – léčbou anaboliky, danazolem, cyklosporinem, etc.

Při výrazné nadprodukci androgenů může dojít k virilisaci, tj. k somatickým změnám, které zahrnují vlasové kouty, hrubší hlas, atrofii prsů, zvětšení klitorisu a maskulinní utváření svalstva.

Therapie existuje, ale léčí se to blbě.

https://www.wi­kiskripta.eu/w/Hir­sutismus

Není to žádná „móda“ (ta ženská si to fakt nevybere! 🙃🤢), příkladem může být Helena Antonia z Lutychu (1579 – 1621), dvorní dáma na dvoře polské královny Konstance Habsburské. Její portrait je, také ve sbírce obrazů zámku ve Velkým Losínu; odtud znám hirsutismus já a foto obrazu je dole pod otázkou; na další fotky a základní příběh této ženy se můžete podívat například tady: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Helena_Anto­nia_z_Lutychu, počíst si můžete rovněž tady: https://sumper­sky.denik.cz/vol­ny-cas/do-losin-se-vratila-vousata-dama.html Ti bystřejší, co budou jevit hlubší zájem, si mohou do Google zadat „vousatá žena obraz“ a dát obrázky. 🤓

Tak se ptám:

  • co je na ženské nemocné hirsutismem „úchylného“,
  • co je na ženské nemocné hirsutismem „deviantního“,
  • to se má, chudák, holit, jenom aby si o ní křupani nemysleli, že je „úchylná“ a „deviantní“?,
  • nebo ji mají zavřít někde v „ústav pro vousatý ženy“, jenom aby křupani nebyli pohoršeni vousatou ženou?,
  • nebo co má, vlastně, dělat? 🙄🤦‍♀️

Je mi z toho zle! 🤢👿

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Savier před 10 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Nemoc je nemoc, tu si lidé nevybírají. Pokud je ovšem na svojí nemoc PYŠNÁ a NAVÍC si připadá sexy… co dodat. Možná až jí v klíně naroste pořádný snejk si bude připadat ještě více sexy, muehehehe. 😉

Já bych pochopil, kdyby z toho byla zoufalá (myslím, že pro NORMÁLNÍ ženu by to byla pochopitelná reakce). Ale PÝCHA? 😮 To už mi silně smrdí „bojovou helikoptérou“ či jinou deviací, co nadělám. 😂

Upravil/a: aliendrone

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Žena opačného pohlaví je nesmysl. Je to žena s hormonální poruchou. Dnes už se to dá řešit, ale tenkrát měly smůlu a kvůli tomu určitě neměly lehký život.
A ten obraz není ve Velkém Losinu, ale ve Velkých Losinách.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

elkon>>> Nebuď „stará struktura“. Vážně se k tobě nedostaly alespoň drby o genderové problematice?

Rodiče třeba DNES již mohou být NEJEN tatínek a maminka, ale i tatínek a mamínek, kupříkladu. Navíc se dopouštíš genderové diskriminace, pokud předpokládáš, že žena je automaticky opačného pohlaví. To by ti v pražské kravárně jen tak lehce NEPROŠLO, klidně by tě mohli i zažalovat! Tohle si pohlídej, ve VLASTNÍM ZÁJMU. 😕

Avatar uživatele
Filip84

aliendrone: Dobře, ale to je její věc. Neříkám, že ženská, které se líbí, že má vousy, je úplně ok, ale to nic nemění na faktu, že vousatá je, a že se toho, asi, jen tak lehce nezbaví – opravdu se to léčí blbě, respektive, záleží na příčině. 😅

To je, přeci, úplně jedno, co si o tom myslí – to je její věc, ne Tvá, má, nebo kohokoli jiného, starost. To, jako, když máš sifláka, a jsi z toho zoufalý, tak jsi méně nemocný než ten, který má sifláka a je mu to jedno? 🤷‍♀️ To je, přeci, nesmysl! 😅🤪

Avatar uživatele
aliendrone

Filip84>>> NNN, právě to, co si myslí je klíčové. Víš, třeba takový „běžný tatík“, který souloží „po staru“, tedy se ženou (opačného pohlaví) a myslí si, že „je to OK, v pořádku“, tak i ten může být deviant. To když té ženě je jen 6 let, například. 😉

Nový příspěvek