Kryšpín

K čemu lze přirovnat Izraelskou osadu kibuc?

Jedná se o vesnické osady s kolektivním vlastnictvím.
Je to vyšší norma kapitalismu případně odrůda socialismu neb původní komunismu.

Nejlepší odpověď
marci1

Zřejmě to první s heslem: jeden za všechny, všichni za jednoho. 🙂
Často zažitý mýtus o tom, že kibuc představuje určitou formu komunismu jeho vedoucí odmítá: „Upřímně: Vlastně ani nevím, co komunismus je. Vím, ale že kibuc není komunistické společenství. Je založen na spolupráci a kooperaci. To znamená, že se lidé semknou, aby dosáhli lepších výsledků. Stejně jako čtyři mušketýři: jeden za všechny, všichni za jednoho.“
Uzavírá vedoucí jednoho kibucu Izraelec Udi Peled.
https://temata­.rozhlas.cz/je­den-za-vsechny-vsichni-za-jednoho-rika-o-zivote-v-kibucu-izraelec-7992015

Další odpovědi
OSHO

je to něco jako bytové družstvo

Rokio

Komunismus v praxi. Komunistická ideologie, která reálně funguje.