JájsemRaibek

Kde platí dopravní značka?

K této otázce mě motivovalo značení na železnici, kde např. u rychlostníku 100 platí následovně: Rychlostí 100 km/hod. může jet vlak, jakmile rychlostník mine poslední vagon soupravy. V případě, že je u rychlostníku značka mašinky platí následovně: Rychlostí 100 km/hod. ůže jet vlak jakmle mine rychlostník lokomotiva.

Jak platí na silnici např. dopravní značka končící omezení rychlosti na 40 km/hod.? Ve chvíli, kdy ji minu předkem vozidla nebo v případě kamionu až ve chvíli, kdy konec návěsu mine tuto dopravní značku?

Odpovědi
elkon

V praxi to není vůbec důležité, protože u značky se většinou rychlost neměří. Ale platí samozřejmě od značky po směru jízdy. To znamená, když tam položíme pravítko, tak přetnutím toho pravítka.

Pepa25

JájsemRaibek: vy jste azboňák? Podle mých informací už při míjení rychlostníku ČELEM nesmí jen souprava rychleji …