zjentek

Kdy už se Rusko jednou provždy vypořádá s těma teroristi!?

Natvrdo, bez rozpaků, bez lásky, že se jim podlomí kolena… ako bača s tú ovcú!

Nejlepší odpověď
michalds

Otázka je, jestli nejsou teroristi sami.
Existuje hypotéza, že ten útok byl iniciován z jejich řad. (Putin?)

Další odpovědi
Disraeli

S iS se měli dááávno vypořádat (nejen Rusové). Místo toho tam posílali vojáky v malých počtech, nechávali je zbytečně umírat (z X zemí) i včetně civilů v zemích, kde IS operoval, zbytečně to prodlužovali, nechali je opakovaně posílit a rozrůst, vedli drobné bitky a přestřelky (krom pár větších operací). A ani jakože „vítězný“ konec války nikdy neznamenal skutečnou porážku a konec IS.
IS nikdy nebyl ani skutečný stát, bojovalo proti němu X světových států, včetně největších velmocí a elitních armád. A nebyli schopni se s nimi vypořádat.
..měli svoje zájmy a plány (asi se s nimi nechtěli rychle vypořádat), ovšem vedle neschopnosti aj. Tzn prostě toho nebyli schopni. Možná je taky bavilo se účastnit „drobného bitkaření“ v menším (ono to taky pro mnohé je lákavé).

Rusáci sami (a teď rozhodně nemyslím národ, ale vedení/politiku) jsou za jedno neschopní a za druhé nejsou v ničem spravedliví. Putin by v poho byl schopen teror. zaútočit na vlastní území a civilisty – kdyby se mu to hodilo. V žádném případě není jeho prioritou bezpečnost, starost nebo spravedlnost pro obyvatele. Vlastně o ty nejde skoro vůbec.
Nejde hledat logiku, spravedlnost nebo efektivitu v idiocii.

led

Nejde len o samotné Rusko. Terorizmus je rozšírený ako podhubie po celom svete… tu váham, z Antarktídy zatiaľ nie sú mediálne správy o teroristických útokoch
Pokiaľ bude vo svete jednotlivcov, aj celých skupín, vládnuť násilie a mamon, medzi ktoré patrí aj terorizmus, nebude tento problém zlikvidovaný

Ametyst

Disraeli: Ono nikde nejde o lidi, to snad je jasné všude, kam se podíváš. A nemusíme chodit daleko.

zjentek

Ametystík, nejhorší na tom všem, když tohle (otázka) UŽ napadlo zjenteka, napadlo to už i Rusa. Je to tady, je mi líto. Připravte se všichni, pánč svět, jak ho znáte, končí. Stačí vnímat a cítit a musí být takovým jasno 🤷‍♂️

zjentek

Ametystík, o lidi jde, ovšem jak o které lidi. Nejde- li z člověka strach, je s ním oráno. A „orat“ bude klidně i fyzicky slaboučký intelektuálek v brýlkách, to je nutné pochopit. Nemá- li člověk moc, není to už člověk, ale jakási onuce. Je nutné to pochopit. Nebát se a začít být lidmi (což nám berou, momentálně prostý český Fiala, nikdo vyšší).

Disraeli

Existuje plno dobrých zemí, s lepším zřízením, kde se dbá na lid a jeho potřeby.

zjentek

„Putin by v poho byl schopen teror. zaútočit na vlastní území a civilisty – kdyby se mu to hodilo. “

To Fiala a Pavel bezpochyby taky (když už máme jít tak zostra).