(O_o)

Které homogenní komunity Čechů aktuálně fungující ve světě jsou největší? Krajany osídlená města či městské čtvrti.

Nejlepší odpověď
annas

1. „Třeba V USA nenávratně mizí české čtvrti.“

Můžete si přečíst, proč to tak je.

https://plus.roz­hlas.cz/v-usa-nenavratne-mizi-ceske-ctvrti-proc-odpovi-jan-kaliba-7962152

2. V TV i v tisku se často objevují informace o Banátu, Viděla jsem některé pořady.

"Malé Česko uprostřed Rumunska: V Banátu se stále mluví starou češtinou

„Takový unikát jinde nenajdete: Šest vesnic v nedotčené rumunské přírodě a v nich potomci českých přistěhovalců. Mluví starou češtinou, žijí tak, jak se na našem venkově žilo před dávnými časy, a nejsou závislí na moderních technologiích. Specifická komunita je však v posledních letech v ohrožení – mladí odcházejí a s nimi také mizí naděje na pokračování dvousetleté historie místních Čechů.“

Více

https://www.sto­plusjednicka.cz/ma­le-cesko-v-rumunsku-v-banatu-se-stale-mluvi-starou-cestinou

Další odpovědi
Kepler

Po celém světě žije podle některých odhadů až 2,5 mil. Čechů. Největší množství lidí českého původu žije ve Spojených státech, a sice v Iowě a Chicagu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.