Avatar uživatele
_136

Mam podepsat výpověď ikdyz jsem po zkušební době?

Zdravím jsem v pracovním poměru na HPP po 3 měsíční zkušební době a zduvodu snižování počtu zaměstnanců mám odejít k 2.5. Je tímto podle zákoníku práce nutné mít dat 2 měsíční výpovědní lhůtu nebo stačí odejít dohodou.

Zajímavá 0 před 11 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Záleží na Tobě. A máš to v dotazu poněkud pomotané…
„Výpověď“ dohodou: zaměstnanec a zaměstnavatel se „svobodně“ dohodli na ukončení prac. poměru (případně i s nějakýma podmínkama – viděl jsem i dohodu s tím, že zaměstnanec dostane 5 měsíční plat navrch pokud se další den v kanclu už neobjeví). Ofic. nejde o výpověd, ale o ukončení PP dohodou!!!

Výpověď: jednostranný akt zaměstnance nebo zaměstnavatele, podmínky se řídí zákoníkem a příp. pracovní snlouvou či kolektivní smlouvou. Podepisuješ jen převzetí výpovědi, nikoli souhlas.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, můžete podepsat výpověď i po zkušební době. Při ukončení pracovního poměru na výpověď je třeba dodržet dvouměsíční výpovědní termín. Je-li zaměstnanci podána výpověď ze strany zaměstnavatele, musí být podána písemně a musí být jasně uveden důvod výpovědi. Výpovědní doba začíná běžet následujícím dnem po doručení výpovědi.

Pokud se však dohodnete se zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru dohodou, pak výpovědní doba nemusí být dodržena a skončení pracovního poměru může nastat i okamžitě. Dohoda musí být uzavřena písemně a obě strany musí s jejími podmínkami souhlasit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Syd

Otázka je trochu zmatená. Chceš odejít, nebo ne?

Jestli chceš co nejdřív skončit, pak to řekni zaměstnavateli a určitě bude jedině rád, že se tě zbaví dřív, a půjdeš na dohodu. Pozor ale na to, že ti pak pravděpodobně nevyplatí odstupný a na pracáku budeš mít nižší podporu.

Jestli chceš zůstat co nejdýl, anebo se nechceš připravit o prachy na pracáku či odstupným, tak odmítni dohodu a trvej na tom, ať ti daj klasickou výpověď z organizačních důvodů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek