Savier

Mohu si do paneláku pořídit pitbula?

Chci aby ze mě měli ostatní respekt, tak si chci pořídit pitbula.

Nejlepší odpověď
elkon

Respekt ti nezajistí Pitbul, ale vhodné chování. A velký, případně bojový pes se do paneláku nehodí i když to někteří neřeší. Pro toho psa to ale dobré není, takový pes potřebuje prostor. Kdybych měl tu moc, tak bych velká plemena do paneláku zakázal.

Další odpovědi
Emefej

Pes se nepořizuje kvůli respektu, nebudeš dobrý pejskař.

cappuccino

Savier, v tom pripade se s nami tady rozluc, protoze budes potrebovat tolik energie a volneho casu na jeho vychovu, o ktere se ti ani nezda! Pitbul potrebuje hodne pevnou ruku a tvrdou vychovu, jinak je to ziva zbran!
A do panelaku se uz nehodi vubec!!
Kdo ostatni z tebe ma mit respekt? Pokud si ho nesjednas sam, pes to za tebe neudela.
Mimochodem si myslim, ze jsi sam dost jemna duse, tak si porid radeji nejakeho mazlika:) Z toho budete mit vetsi uzitek oba!!

da ny

Tak to je hoooodně nevhodný způsob!!!!
To, po čem toužíte, ty ostaní nezajímá.
Vás by nemělo zajímat, co si o Vás někdo cizí myslí.
Dodržujte domovní řád (pořádek, klid v nočních hodinách, úklid, pokud není placená služba).
Když budete zdravit, pusa Vám neupadne 😉

Takové plemeno není pro každého, pro začátečníka, vůbec ne.
Takový pes (on každý pes), je nevyzpytatelný.
Chce to pořádnou pojistku 😉 Kdyby někoho napadl, pokousal psa. Náš pejsek se zotavil z jediného zakousnutí se pitbuloviého plemene po 3 měsících. Díky dobré péči veterináře, zkrácená léčba (po 2 operacích) z 6 měsíců. Majitele to stálo jen 25 tisíc.
První pokousaný pejsek dopadl hůř, s následky trvalými. Prozatím stála léčba a zdravotní pomůcky 100 tisíc.
Pokud se takové (a podobné plemeno) plemeno, zakousne do psa, který pak uhyne. Dostanete pokutu od PČR, jen 100 tisíc Kč. Léčba, trvalé následky ztráty, pro majitele, Vás budou stát dalších 100 – 200 tisíc.
Pravděpodobně Vám takového psa někdo uškrtí (při své obraně), nebo zastřelí.
Pes bude chudák. V domě chodit JEN na krátko u nohy. Nikdy nevíte, koho poleká, na koho skočí a do koho se zakousn. Pokud napadne dítě, případně usmrtí. Budete sedět v kriminále a zralý na psychiatra….
RESPEKT DRUHÝCH NELZE VYNUTIT. Ten můžete vhodným způsobem získat, vybudovat si.

cappuccino

@Savier: tady jsem ti nasla vhodna plemena pro zivot v panelaku:
https://www.muj­chlupac.cz/chlu­paci/psi-plemena-kterym-bude-vyhovovat-zivot-i-v-panelaku/15638?ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=sekce-z-internetu

EKSOT123

Do paneláku? Tak to jsem kámošovi nabízel pořádnýho kozla, když jsme je chovali. Sice bys měl trochu práce se sháněním trávy, ale určitě by ti to vyšlo levněji, než pejsek. Kromě toho v období podzimního prskání(říje) by sis s ním mohl i přivydělat… a plno dalších bonusů.

EKSOT123

Např. bys viděl, jak by z tebe ostatní měli respekt a obloukem tě obcházeli, i když bys byl zrovna sám bez něj.