Filip84

Myslíte si, že by měli mít zedníci větší mzdy?

Savier to navrhl: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-by-meli-mit-vedci-vetsi-platy

Například v Markrabství Moravském mají zedničtí pracovníci poměrně nízké mzdy, někteří až směšné. Myslím, že lidé, kteří zdí zdi, opravují domy, posouvají hranice našeho komfortu a jsou těmi, kdo zlepšují naše životy (si zkus bydlet bez zedníka, prde! 🙄😈), by měli mít vyšší mzdy. Hlavně, že ťapiny mají mzdy astronomické, ale zedníci živoří (řemeslo jako řemeslo! 😎🤷‍♀️). Neříkám, že zedníci mají brát Kč 100,000.00 hrubého, ale rozhodně by měli mít alespoň Kč 70,000.00 hrubého minimálně, nejméně, zaručeně a deklarovaně, protože oni jsou těmi, kdo zdí domy, dělají omítky atp. To není pro každého, to ohodnocení by tomu mělo odpovídat!

Co si o tom myslíte vy?

Nejlepší odpověď
da ny

Ne.
Když je šikovný a přidá nějaký melouch, má více/stejně, jako lékař
v nemocnici se službami (ty jsou na DOČ).
Ing na FÚ má mezi 40 – 45 tisíci hrubého (ne ve vedoucí funkci). Mimo Prahu a Brno…
Ze shora po něm šlapou, ze zdola mu hrozí nebezpečí, odpovědnost,
vyhledávání, šťourání se v informacích, hledání majitelů firem.
Kontroly těch, kteří nedodržují své povinnosti a zákony 😉
Pomocné síly v supermarketech (nevyučené), mívají sejné peníze,
jako SŠ a VŠ nižšího stupně (Bc.), ve zdravotnictví.
Tak se domnívám, že zedník má mzdu přiměřenou a nadstandardní.

Další odpovědi
Disraeli

Vím, že je to myšleno jako vtip, ale… ↓
klidně, všeobecně stavaři (všeho druhu, nehledě i na vyučení), ale dle jednoho kritéria. A sice dát třeba základní fixní mzdu, ale pak taky takovou podle odvedené práce – kvalita, rychlost, celkový přístup k práci (pracovitost, odpovědnost aj.) a organizace/efek­tivita práce. 🤣

Není zedník jako zedník a už vůbec ne firma jako firma. Někteří jsou poctiví, makají slušně a dost se nadřou. Jiní se kolikrát flákají, jsou drzí, sprostí, snaží se práci vyhnout (třeba přehodit na kolegu), natahují si hodiny a dny (zaplacený čas, nikoli reálná práce), atd. A kolikrát berou stejně.
Takže třeba mzda + slušné odměny za odvedenou práci (celkově provize firmě a příplatky zaměstnancům, stavebním dělníkům, de facto třeba ‚druhý plat‘ – s tím, že někteří by si tímhle přišli na slušný peníz a jiní by nedostávali skoro nic navíc – pokud by to byli flákači. Těm velmi dobrým třeba i DROBNÉ podílnictví na firmě nebo možnost si výhodněji koupit akice – nebo jiní podílnictví – firmy. Což je pro zaměstnance navíc i dobrá motivace – lepší zisky firmy = tí i celkově lepší příjmy pro ně. A tady to vidí přímo i ti, co ve fin. gramotnosti nevynikají nebo moc nechápou kapitálové investice, jak fungují firmy a podstatu závislosti mezi zaměstnavatelem a zaměstnanci).
Ale jako 70 tisíc asik ne.. ;)

aliendrone

Taxem pěkně nasranej!!
Na tuhle otázku jsme odeslal odpověď cca před 2 hodinami – a teď je KDE?

Tento web má ohromné tech . mouchy, ale…
Trochu mi to začíná SMRDĚT. 😕

df

Ne. Každy dostane tolik, kolik “potřebuje” ke svému životu. Bohužel/bohudík jsou tu vyšší vlivy, kterým každá individualita podléhá, ať chce či ne. Zhůry není dáváno jen do hlavy, ale i do kapsy. 🤓

Tonda Káňa

Jsi trapný…

Zedník by neměl brát tolik, i když bych to klukům přál… Ano, mohli by brát více, ale rozhodně ne jako vědci, tam se musí vzít v potaz to, že vědcem nemůže být každý, zedníkem by pak byl každej druhej…

WalterBishop

Tonda podporuje vědce, což schvaluji, ale beze zedníků by neměl kde chrápat tak ať váží slova 😮 😮 😮 😮 😮 😮

Disraeli

aliendrone, diskriminace a ostrakizace – protože seš alien. 😁
Mně se to taky děje pořád. Stránky špatně reagují, nenačítají nebo hážou eror – je občas nutné opakovat akci (znovu načíst/odeslat).

aliendrone

Disraeli>>> 😂😂😂
Já jen doufám, že máš pravdu. 😑

Filip84

aliendrone: Mi to taky dělá, jak se to začne „kroutit“, honem zmáčknu Ctrl+A & Ctrl+C, obnovím stránku. Ten příspěvek se tam zobrazí, obnovím stránku znovu, ten příspěvek tam není. Dám „ODPOVĚDĚT“, pak Ctrl+V, odešlu, a najednou to jde raz – dva!

Mají to dojebané, proto. Zdvojují se otázky, mizí odpovědi. Dám Disraelimu palec, palec se objeví, ale Disraeli se neposune nahoru. Obnovím stránku, Disraeli palec nemá. Dám mu ho znovu, a už to jde! 😅

Filip84

Disraeli: Je to satira, ale klidně ji vážně pojmi! 😎🤷‍♀️

Disraeli

Já vím, ale vzal jsem to vážně… Protože vztáhnout se to dá snad na všechna povolání. A obzvlášť i různé dělnické.
Je to o tom, že klidně můžou brát větší peníze – ale za něco. A to buď za víc práce anebo za lepší práci (chytřejší / celkově efektivnější).
Takže ať si kdekdo bere víc – ale aby to tomu odpovídalo…

Filip84

Disraeli: Téměř! 😅 Taková pokladní nemá moc měřitelné výsledky práce, a přitom je to docela dřina, fysicky i psychicky. Psychicky je to jasné, snad 😅, fysicky šoupáním těch krámů po tom pásu, na scanner, atp. 🤷‍♀️

Pointa satiry je v tom, že napsat jakože strašně moc chytrý dotaz, když „osobnost“ řídí rudimentární pudy, vášně a předsudky, moc nedává smysl. 🤪

Disraeli

Jistě, že se to nedá vztáhnout úplně na všechny, alespoň ne přímo (protože jsou i zcela rutinní práce anebo podle kvót – čas odpovídající výkonu práce, který má své meze a nedá se jít moc mimo něj). Pak jsou zde ale jiné možnosti jako víc náplní práce (nejen pokladní, ale taky doplňovat regály a uklízet – to je časté); víc se spolupodílet na chodu firmy; opět podílnictví na firmě; a hlavně možnost růstu, změny pozice, tedy povýšit z nizších na vyšší – ne nutně hned na vedoucí místo, ale na lépe placenou nebo flexibilnější pozici s vícero možnostmi. Tedy dočasně pracovat na tom horším, nižším a pak po čase přejít výš (po ověření se dotyčného).