annas

Platí slova K. A. „Není třeba přepracovávat Bibli a Korán,či upravit text Deklarace, ale chování jejilch stoupenců“.

Vyslovil Kofi Annan tgenerální tajemník OSN v v letech l997–2006, ksterý zemřel v roce 2018.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Kofi_Annan

Deklarace ´ = Deklarace lidských práv a svobod.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C5%A1eobec­n%C3%A1_dekla­race_lidsk%C3%BDch_p­r%C3%A1v

Všeobecná deklarace lidských práv byla schválena Valným shromážděním Organizace spojených národů dne 10. prosince 1948. . Hlasování se zdrželi: Bělorusko, Československo, Jihoafrická unie, Jugoslávie, Polsko, Saúdská Arábie, Sovětský svaz a Ukrajina

Po tzv, "sametové "revoluci u nás
Listina základních práv a svobod schválená 9. ledna 1991 Federální shromážděnímČSFR schválilo Listinauzákladních práv a svobod 9. ledna 1991 a tvoří společně s Ústavou České republiky hlavní součást ústavního pořádku ČR. Listina má 44 článků rozdělených do šesti hlav. Základní práva a svobody v Listině v zásadě vyjadřují vztah mezi státem a občanem.

https://advokat­nidenik.cz/2021/01/­08/pred-triceti-lety-byla-fs-csfr-schvalena-listina-zakladnich-prav-a-svobod/

Nejlepší odpověď
Drap

Ano platí a bude to platit i nadále, bez ohledu na to co si myslí nebo říkají naší váleční štváči.

Další odpovědi
Pepa25

Samozřejmě. Obecné principy toho, co je správné a spravedlivé, jsou pořád platné. Listina základních práv a svobod je výborný dokument, všem doporučuju, ať si ji čtou a přemýšlejí nad ní. A děsí mě lidé, do tam chtějí neco přidávat, protože chtějí nějaká „speciální“ práva, která jsou obvykle na úkor někoho nebo něčeho jiného.

Ametyst

Ne. Převýchova může sotva fungovat. O tom už se i komunisti přesvědčili.
Je hloupé srovnávat Bibli a Korán: Bible se zabývá věřícími, ale Korán se zabývá nevěřícími a jinověrci, a tím, jak se s nimi vypořádat. Islám je prostě politika, a nikoliv jen náboženství.
Deklarace Lidských práv je právě jen cár papíru, použitelný, jak se to právě hodí. Ráda bych věděla, jestli OSN připustí možnost, že Izrael má právo se zaštítit Listinou, když 12 pracovníků OSN bylo odhaleno jako členové Hamásu.

Filip84

Další lofas, co chce spasit svět klackem? 🙄

Takový patří tím klackem praštit po hlavě. 👿🙈

Doporučuju Kino The Whistleblower (2010) & nastudovat story Kathryn Bolkovac, aby si P. T. obecenstvo učinilo kvalifikovaný úsudek co jsou takoví lidé zač! 👿👿

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Kathryn_Bol­kovac

Pepa25

Jedna věc jsou názory a druhá fakta. Třeba věta Ametyst „Korán se zabývá nevěřícími a jinověrci, a tím, jak se s nimi vypořádat.“ je prostě jednoduše nesmysl, protože co je obsahem Koránu je faktická informace. Samozřejmě, obah se může různě zjednodušovat nebo interpterovat, ale pořád jde o informace. Jejich hodnocení (hodnotící soud typu „korán se příliš věnuje …“) je už názor.

Ametyst

Pepa25: Pečlivě poslouchám chytré lidi, kteří studují Korán. Ti nebývají vidět na televizní obrazovce. Profesor Bill Warner hovoří o 51 % obsahu koránu, který se zabývá pouze jinověrci, bezvěrci a odpadlíky. Bible snad nenabádá k násilí na bezvěrcích.

Pepa25

Ametyst: Děkuji za uvedení zdroje. Každý si samozřejmě může interpretovat cokoliv, i americký matematik náboženskou knihu. Relevance tomu odpovídá. Korán stejně jako Bible předepisuje chování věřícím, těm ostatním může být ukradená. Co se skutečně píše v Koránu o kafírech např. zde: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Kafir#In_the_Q­uran A samozřejmě to není 51% jeho obsahu

annas

Děkuji za názory.

Vyczházím z toho, že názor je subjekivní interpretace skutečnosti,,záleží na úhlu pohledu jedince, i když se názor může lišit od faktu, tj. skutečné objektivní reality, kterou je možné ovwěřit.

Pepa25

Drap: Docela by mě zajímal myšlenkový pochod, jak jste se dostal od Deklarace a Listiny k „válečným štváčům“?