Lucyfer

Pokud bych chtěla nosit vůni sladké mandarinky nebo pomeranče, kde ji hledat?

Bože, jak já miluju mandarinku. Nedal by se vyrobit třeba i nějaký DIY parfém z EO, doma (aby byl bezpečný pro kůži, nenechával fleky na oblečení apod.)?
Preferuji přírodní vůně. Na tu „umělost“ jsem citlivá, bolí mě z toho hlava, přijde mi, že to i divně reaguje s pH mojí kůže… No ale to je jedno. Prozkoumám vše. Znáte nějaké parfémy/toaletky, deoše, cokoliv voňavého s vůní zralého, sladkého pomeranče či mandarinky? Nějaká doporučení?

Odpovědi
JK2021

Na bazarech v Egyptě či jiných muslimských zemích… většina běžných voňavek mi také „smrdí“, ale v Egyptě jsem se setkal se spoustou domorodých obchodníků s vůněmi, respektive s jejich koncentráty (údajně), které si člověk může sám naředit lékařským lihem a vyjde ho to oproti cenám v Evropě o hodně levněji (samozřejmě bez započtení ceny cesty tam a zpátky) a může si vybrat z nepřeberné spousty vůní i jednodruhových (když jsem tam před lety byl na dovolené, měli i vůně citrusové – mandarinka, pomerančové květy atp.) , k nimž si zároveň můžete pořídit i originální a pravděpodobně ručně vyráběnou skleněnou lahvičku.
Nevýhodou u takových produktů samozřejmě je, že nemáte žádnou záruku jejich složení, férové ceny ani reklamace – ale to k tamnímu obchodování prostě patří a je třeba to brát sportovně.

Drap

Vyrobit lze cokoli. Problém je, zda to je či neni pro výrobce atraktivní. K domácí výrobě asi nebudeš mít dostatek možností a zkušeností Osobně bych něco takového hledal v kvalitní parfumerii.