annas

Považuje se za štěstí, když se vlaštovka pod střechou uhnízdí? Má pravdu i Bohumil Hrabal?

„Když se vlaštovka dotkne křídlem hladiny a po vodě se začnou šířit vlny, jejich rychlost je nezávislá na tom, jak rychle vlaštovka letí. Stává se to i lidem. Dotkneme se jeden druhého a chvění v nás trvá, ať si to přejeme, nebo ne.“

Autor citátu spisovatel l Bohumil Hrabal

Zdroj https://www.go­ogle.com/sear­ch?

Nejlepší odpověď
Drap

V našem kraji se to traduje už odnepaměti, a na toho, kdo má na domě vlaštovky se pohlíží s obdivem. Problém je v tom, že vlaštovky hnízdí stále méně na lidských obydlích, protože tam pro ně neni dostatek potravy. Málo kdo má dnes ještě dobytek a na mouchách které dobytek doprovází jsou vlaštovky závislé.

Další odpovědi
zjentek

V horním rohu špalety okna se považuje spíše za neštěstí. 😉